نوسازی بافت فرسوده نقشه راه لازم دارد

نوسازی بافت فرسوده نقشه راه لازم دارد

http://www.bananews.ir/یک کارشناس شهری گفت: کج‌ کارکردی سازمان نوسازی تنها به این دوره مربوط نمی‌شود؛ بلکه دوره‌های قبل نیز این کج کارکردی در این سازمان مشاهده می‌شد با این تفاوت که در این دوره این سازمان ۴۰۰ میلیارد تومان پول در اختیار داشت که دوره‌های قبلی چنین امکانی را نداشتند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کمال اطهاری کارشناس شهری در حوزه مسکن در خصوص عملکرد سازمان نوسازی طی چند سال اخیر معتقد است: کج کارکردی این بخش منجر به اختلافات داخلی در حوزه شهری شده است و تا زمانی که دولت به عنوان یک شرط لازم برای کمک به این سیستم وارد نشود و نقشه راه این سیستم طراحی نشود همچنان به روند قبلی خود ادامه خواهد داد.

اطهاری در گفت و گو با دنیای اقتصاد عنوان کرد: با توجه به اینکه ۸۰ درصد درآمدهای شهرداری تنها به ۱۰ درصد از پتانسیل شهر وابسته است و بافت‌های فرسوده در روند جاری بازار نوسازی نمی‌شوند پس باید به این نکته رسید که نمی‌توان با اهرمی‌متکی به قواعد بازار احیا و نوسازی را افزایش داد.

او تصریح کرد: برای رسیدن به یک درآمد پایدار باید به توسعه پایدار رسید و برای داشتن توسعه پایدار باید نقشه راه طراحی شود.

 

 

    نظرات