انجام تست اتصالات فولادی طرح آبگیر شرب سد یامچی با استفاده از...

نماینده مجری طرح آبرسانی اردبیل از انجام تستهای کنترل کیفیت اتصالات فولادی در محل شافت آبگیر اصلی سد یامچی با استفاده از شیوه های نوین کنترلی و تصویر برداری خبر داد.

دکتر تورج مهدی زاده گفت: با توجه به بهره برداری قریب الوقوع از سیستم آبگیری ثقلی و برداشت آب از ترازهای بالای سد یامچی، کلیه اتصالات و تجهیزات فولادی مورد نصب در محل شافت50 متری مجاور سد، طی تصویر برداری سه بعدی انجام و عملاٌ با این اقدام بخش کلیدی از پروژه، جهت برداشت و انتقال آب آماده بهره برداری گردید.

وی تکمیل عملیات سایر بخشها را به موازات شافت اصلی جزو اولویت های شبانه روزی اخیر در پروژه عنوان کرد و افزود: تحقق بهره برداری اولیه از طرح، کیفیت تاثیر گذار و کاملاٌ محسوسی را در آب شرب مصرفی مرکز استان خواهد داشت.

تکمیل عملیات تزریق پیرامون لوله های فولادی برداشت و انتقال طرح آبگیر شرب سد یامچی

دکتر مهدی زاده همچنین از انجام عملیات تزریق پیرامون لوله های فولادی برداشت و انتقال آب از ترازهای بالای سد یامچی در قالب طرح آبگیرهای شرب سد یامچی خبر داد.

وی تصریح کرد: عملیات تزریق مسیر شافت آبگیر اصلی تا شافت سوم اجرایی مسیر آب بر تکمیل و کلیه خطوط آب آور شامل سه تراز برداشت از دریاچه مخزن و یک خط آب بر ، آماده بهره برداری و ورود به چرخه تامین آب شرب باکیفیت مرکز استان گردید.

نماینده مجری طرح آبرسانی اردبیل اظهار داشت: با تکمیل عملیات لوله رانی و تزریق کلیه خطوط، مترصد تکمیل کارهای نصب و خط برگشتی در پایین دست سد یامچی، عملیات اتصال به خط انتقال تصفیه خانه انجام و پس از آن شاهد بهره برداری اولیه از طرح بسیار مهم و حیاتی تامین آب باکیفیت مرکز استان خواهیم بود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات