11 استان در محدوده قرمز مصرف برق قرار گرفتند

11 استان در محدوده قرمز مصرف برق قرار گرفتند

به گزارش پايگاه خبري توانير ، بررسي نقشه  مصرف برق امروز 30تير  حاكي از آن است كه  در حال  حاضر استان هاي سمنان، اصفهان، چهارمحال و بختياري، فارس، بوشهر، هرمزگان، همدان، كرمانشاه، اردبيل و آذربايجان هاي شرقي و غربي در محدوده قرمز مصرف برق  قرار دارند.

هموطنان ساكن در مناطق ياد شده مي توانند با كاهش تنها  10 درصدي مصرف برق خود، به وضعيت سبز مصرف بازگشته و  امكان بهره مندي همه مردم به ويژه هموطنان ساكن در مناطق جنوبي از برق را كه در حال حاضر با گرماي شديدي روبه رو هستند و نياز به مداومي به استفاده از وسايل خنك كننده دارند، فراهم كنند.
همچنين اين گزارش حاكي از آن است كه استان هاي خراسان رضوي،  يزد، مازندران،  گيلان، زنجان، قزوين، مركزي، كهگيلويه و بويراحمد و كلانشهرهاي مشهد، اصفهان، اهواز و تهران بزرگ در محدوده زرد مصرفي قرار دارند.
برپايه اين گزارش  هموطنان ساكن در اين مناطق  نيز مي توانند تنها با كاهش 5 درصدي مصرف برق خود، در بازگشت به وضعيت سبز تاثيري فوري داشته باشند.
اين گزارش حاكي از آن است كه همه هموطنان با تنظيم درجه كولرهاي گازي روي عدد 24 و استفاده از دور كند در كولرهاي آبي است مي توانند در كاهش مصرف برق و كمك به كاهش هزينه قبض  خود تاثيربسزايي داشته باشند.
همچنين  عدم استفاده از وسايل پرمصرف مانند ماشينهاي لباسشويي و ظرفشويي ،اتو و جاروبرقي در ساعات پيك شبكه از ديگر راهكارهاي كاهش مصرف برق به شمار مي رود.

لینک اصل خبر در سایت سایت خبری شرکت توانیر

    منبع خبر

    سایت خبری شرکت توانیر

    سایت خبری روابط عمومی شرکت توانیر

      نظرات