تشریح اقدامات انجام شده توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز

تشریح اقدامات انجام شده توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز

تشریح اقدامات انجام شده توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز
رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان نطنز با ارائه گزارشی، اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف کاری ( مسکن و ساختمان، املاک و حقوقی، راه و شهرسازی) این شهرستان را تشریح کرد.
به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان؛ طبق تقسیمات رسمی کشوری، شهرستان نطنز در حال حاضر دارای دو بخش (مرکزی و امامزاده)، چهار شهربه نام های نطنز، طرق رود، بادرود و خالد آباد و پنج دهستان می‌باشد. با توجه به اینکه این شهرستان در مسیر اصلی شمال به جنوب ایران قرار دارد و دارای آب و هوای مطبوع و جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیاری است، همواره پذیرای مسافران، جهانگردان بسیاری در طول تاریخ بوده‌است لذا سرعت بخشیدن به پروژه های راه، مسکن و شهرسازی آن بسیارقابل توجه است.
حامد موحدی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز ضمن اشاره به اهم فعالیت‌های این اداره از ابتدای سالجاری تا کنون، در خصوص فعالیت های حوزه راهسازی و پروژه های در دست اقدام اذعان داشت: فاز اول دو باندِ نمودن محور خالدآباد- ده آباد بطول ۱.۸ کیلومتراجرایی شده و جهت احداث باقیمانده مسیر که بطول ۱.۵ کیلومتر و عرض ۱۱ متر می باشد پیگیری های لازم انجام پذیرفته است. همچنین عملیات مطالعاتی پروژه باند دوم محور نطنز تا سایت هسته ای آغاز گردیده، که با در نظرگرفتن موارد حوزه پدافند غیرعامل، عملیات مطالعاتی مرحله اول و دوم این مسیربطول ۳۰کیلومتربه مهندسین مشاور ذیصلاح واگذار شده و به تصویب اداره کل راه و شهرسازی استان رسیده است که با در نظر گرفتن ملاحظات زیست محیطی و پدافند غیرعامل تکمیل مطالعات در حال انجام است.
وی افزود: با توجه به بحث گردشگری روستای ابیانه، عملیات مطالعاتی محور ابیانه – قهرود به طول ۲۵ کیلومتر با انتخاب مهندسین مشاور در دست طراحی می‌باشد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز از دیگر پروژه های راهسازی این شهرستان به عملیات اجرایی کمربندی اسپیدان –خرم آباد اشاره کرد و گفت: فاز اول این پروژه با اعتبار یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال با دو لایه زیرکوبی انجام شده است اما بدلیل تلاقی با رودخانه بزرگ فصلی، خط انتقال آب ثقلی و خطوط گاز، این پروژه به چند فاز تقسیم شده که نیازمند تخصیص اعتبار است. همچنین عملیات ازادسازی و بخشی از زیرسازی جاده آنتنی اتصال خالداباد به جاده ترانزیت کاشان بطول ۵ کیلومتر و عرض ۲۶ متر انجام شده است که پس از تکمیل، عملیات روسازی و نصب تابلو توسط اداره راه و شهرسازی آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه املاک و حقوقی این اداره اظهار کرد: سند مالکیت ۱۱دستگاه خانه سازمانی کوی خلیفه بعد از گذشت ۴۰سال، سند مالکیت اراضی موات در قالب تحصیل اراضی به مساحت ۸۳ هکتار و ۷ فقره سند عرصه تجاری‌های علیاء نطنز بعد از گذشت ۱۵ سال با پیگیری‌های بسیار توسط این اداره اخذ گردید. از دیگراقدامات انجام شده در این حوزه واگذاری زمین جهت احداث مصلی نماز جمعه شهر نطنز، حوزه سلامت، بهداشت ودرمان، ادارات دولتی در سه شهر نطنز – بادرود – خالدآباد بوده است.
موحدی افزود: ۷۴ قطعه زمین مسکونی جهت اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهر بادرود و خالد آباد و دو قطعه زمین صنعتی جمعا به مساحت ۴۸۱هزار متر مربع در شهرهای نطنز و بادرود واگذار شده است.
وی با بیان اینکه تحویل وتحول طرح مسکن مهر شهرهای نطنز، بادرود و خالدآباد با شهرداری انجام پذیرفته است عنوان کرد: قطعه زمينی جهت طرح اقدام ملی شهر نطنز تخصیص داده شده و جمعا ۷۴ قطعه زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای بادرود و خالدآباد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نطنز تحویل گردیده است.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نطنز به پیگیری طرح بازنگری جامع شهر نطنز به رویکرد نوین، اشاره کرد و گفت این طرح به عنوان پایلوت کشوری توسط اداره کل راه و شهرسازی اصفهان و با عقد قرارداد با مشاور طرح در دست اقدام می‌باشد.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان

    اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات