طرح تفصیلی باید با نگاهی واقع‌نگرانه تهیه شود/  ...

طرح تفصیلی باید با نگاهی واقع‌نگرانه تهیه شود/ ...

طرح تفصیلی باید با نگاهی واقع‌نگرانه تهیه شود/ لزوم تقسیم کاربری‌ها، متناسب با نیازهای شهر و کمبودهای موجود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، رمضانعلی فیضی با اشاره به بررسی طرح تفصیلی جنوب‌شرق در کمیسیون‌های تخصصی شورای شهر مشهد، اظهارکرد: نگاه ما نسبت به طرح‌‍‌های تفصیلی و تعریف سرانه‌ها، باید نگاهی واقع‌نگرانه باشد.

فیضی با بیان اینکه براساس طرح جامع دوم، در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار حوزه جنوب‌شرق و جنوب‌غرب مشهد کاربری‌هایی داریم که میان‌‌مدت احتمال تحقق آنها بسیار کم بوده و در کوتاه مدت نیز به هیچ وجه محقق نمی‌شود، گفت: بعنوان مثال در 4 و 5 و 7 پهنه‌های وسیعی از اراضی بزرگ‌مقیاس تحت عنوان آموزش عالی تعریف شده که با توجه به برهم خوردن توازن و تعدد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و نیز اشباع بخش خصوصی و عدم انگیزه بخش دولتی برای ایجاد مراکز آموزشی، چنین کاربری محقق نمی‌شود و اراضی همچنان رها باقی می‌مانند.

رئیس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار شورای شهر مشهد افزود: در همین مناطق به شدت با کمبود زمین‌هایی با کاربری آموزش عمومی برای ساخت مدرسه در دوره متوسط اول و دوم نیاز داریم؛ خیرین بسیاری نیز برای این امر اعلام آمادگی کرده‌اند ولی به دلیل نبود زمین محقق نمی‌شود.

فیضی همچنین خاطرنشان کرد: ایجاد سرانه‌های فرهنگی در مقیاس محله همچون فرهنگسرا و یا کاربری‌های اجتماعی برای ایجاد گرمخانه و ... از دیگر نیازهای این مناطق است که باید در طرح های تفصیلی مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم پیش‌بینی کاربری‌های متناسب با نیازهای شهر و تقسیم واقع‌بینانه سرانه‌ها، گفت: امیدواریم با تدبیر و آینده‌نگری بتوانیم سرانه‌های فرهنگی و آموزشی که کمبود داریم را با سیاست‌گذاری‌های مناسب جبران کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات