آغاز عملیات لایروبی کانال آب آور شورابیل از ورودی شهرک نیروی...

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل از آغاز عملیات لایروبی کانال آب آور شورابیل از ورودی شهرک نیروی انتظامی تا دریاچه شورابیل بطول 10 کیلومتر از اول مرداد ماه خبر داد.

مهندس حسین خدادادی گفت: به دنبال حضور چند روز اخیر دادستان مرکز استان و تعدادی از مسئولین در جمع ساکنین شهرک نیروی انتظامی جهت بررسی و پیگیری مطالبات و مشکلات آنان و قول مساعد مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل مبنی بر لایروبی و تنظیف کانال آب آور شورابیل در محدوده شهرک، از اول مرداد ماه عملیات مذکور شروع شده است.

وی افزود: عملیات لایروبی کانال آب آور شورابیل از ورودی شهرک تا دریاچه شورابیل از روز چهارشنبه اول مردادماه آغازشده و با سرعت ادامه دارد و مواد لایروبی شده به خارج از منطقه منتقل می گردد.

مهندس خدادادی تصریح کرد: کانال آب آور شورابیل به طول بیش از 10کیلومتر درفصول غیرآبیاری، آب میان حوضه را از بند الماس به دریاچه شورابیل منتقل می نماید و از آب آن علاوه بر اهداف تفریحی و گردشگری برای تامین نیاز آبی مجموعه های فضای سبز شورابیل و دانشگاههای اطراف، نمایشگاه بین المللی و بیمارستان ایثار استفاده می گردد.

مدیر امور منابع آب شهرستان اردبیل اظهار داشت: علاوه بر موارد ذکر شده با رهاسازی آب از دریاچه شورابیل به رودخانه بالیخلو، به زیبا سازی شهر اردبیل در فصل گردشگری اقدام شده و تامین آب سد پیله سحران هم از طریق دریاچه مذکور صورت می گیرد.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که شهروندان و هموطنان از ریختن هرگونه ضایعات و آشغال در کانال مذکور خودداری نمایند تا مشکلی برای مردم ایجاد نگردد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات