پشتیبان اجرای طرح های بخش آب در شهرستان گرمی هستم

عصر روز دوشنبه ششم مرداد نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، فرماندار شهرستان گرمی، معاونان طرح و توسعه و منابع انسانی، مالی و پشتیبانی شرکت و جمعی از مدیران شهرستان گرمی از سد مخزنی تازه کند بازدید کردند.

دکتر ولی اسماعیلی در این بازدید ضمن قدردانی از تلاش های شرکت آب منطقه ای اردبیل و وزارت نیرو به خاطر اجرای طرح های بخش آب در شهرستان گرمی گفت: شرکت آب منطقه ای اردبیل تلاشهای زیادی برای رفع کمبود آب در مناطق مختلف شهرستان انجام داده است که اینجانب هم به عنوان وکیل مردم در مجلس شورای اسلامی، پشتیبان اجرای این طرح ها در سطح شهرستان هستم .

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصفیه خانه آب شرب در پایین دست سد تازه کند احداث خواهد شد، افزود: با استفاده از فاینانس داخلی و استفاده از ظرفیت مالی بانک رفاه به مبلغ ۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و بنیاد علوی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال تصفیه خانه آب شرب در پایین دست سد تازه کند انگوت احداث می شود .

وی با اشاره به اینکه مطابق توضیحات مهندس عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، برای احداث این تصفیه خانه و خط انتقال اصلی و شبکه توزیع آب آن، مبلغ حدود  ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است، تصریح کرد: برای تامین اعتبار مالی لازم برای این پروژه در حال رایزنی هستیم .

نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در ادامه با بیان اینکه با احداث این تصفیه خانه مشکل آب شرب روستاها و دو شهر شهرستان گرمی از جمله روستاهای بخش انگوت را مرتفع خواهد شد، عنوان کرد: تامین آب شرب مناطق مختلف شهری و روستایی منطقه از اهداف اصلی ایجاد این تصفیه خانه خواهد بود .

دکتر اسماعیلی با قدردانی از پیگیریهای استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تکمیل پروژه های بخش آب شهرستان گرمی از آمادگی خود برای حل مشکلات آب شرب، صنعت و کشاورزی شهرستان خبر داد .

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و هیئت همراه همچنین ضمن بازدید از بخش های مختلف سد تازه کند و محل احداث تصفیه خانه آب شرب تازه کند اظهار داشت: به زودی در مذاکره با مسئولان ذیربط در خصوص رفع مشکل آبگیری کامل سد و برداشت مانع میراث فرهنگی تلاش خواهیم کرد .

مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت سد تازه کند گفت: احداث این سد در رفع کمبود آب شرب، صنعت و کشاورزی و توسعه شهرستان گرمی تاثیرگذار خواهد بود .

مهندس جنگی مرنی با اشاره به اهداف احداث سد تازه کند تصریح کرد: تامین آب شرب مناطق مختلف روستایی و شهری شهرستان گرمی از جمله بخش انگوت، تامین آب محیط زیست، تامین بخشی از آب صنعت و تامین آب حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی سنتی و حقابه داران منطقه از اهداف احداث این سد می باشد .

مهندس جنگی مرنی ضمن قدردانی از تلاشهای   نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی بخاطر پیگیریهای لازم برای تامین مالی پروژه های بخش آب شهرستان گرمی اظهار داشت: همراهی و همدلی مسئولان استانی و شهرستانی در اجرای پروژه های بخش آب شهرستان گرمی بسیار مناسب و مثال زدنی است .

نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای اردبیل و هیئت همراه در این برنامه از بخش های مختلف سد تازه کند و محل احداث تصفیه خانه آب شرب بازدید کردند .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات