بازدید نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی و...

عصر و شامگاه روز دوشنبه ششم مرداد ماه نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، مدیرعامل و معاونین شرکت آب منطقه ای اردبیل و فرماندار شهرستان گرمی به همراه جمعی از مسئولان شهرستان گرمی از سد مخزنی عمارت بازدید کردند.

نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی در این بازدید با قدردانی از زحمات و پیگیریهای استاندار اردبیل و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تامین مالی تکمیل سد عمارت گفت: با پیگیریهای مسئولین استا اردبیل و وزارت نیرو، بنیاد مستضعفان و جانبازان یک هزار میلیارد ریال برای تکمیل سد عمارت مشارکت مالی خواهد کرد .

دکتر اسماعیلی افزود: برای تکمیل مابقی مراحل سد مخزنی عمارت وزارت نیرو و اینجانب پیگیری تامین مالی خواهیم کرد تا سد به بهره برداری برسد .

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل و بهره برداری سد عمارت موجب آبادانی منطقه خواهد شد، تصریح کرد: توسعه بخش صنعت و کشاورزی، تامین حقابه محیط زیست و تامین آب شرب منطقه از اهداف احداث این سد است .

دکتر اسماعیلی تامین امنیت و آرامش را از نتایج بهره برداری این سد عنوان کرد و گفت: بی شک تمامی مدیران و کارشناسان تلاشگر بخش آب در وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای استان اردبیل و مهندسان اجرای طرح سد عمارت در ایجاد این حس در مردم منطقه شریک خواهند بود .

نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد: مردم شریف منطقه چشم به راه بهره برداری از این سد هستند و بدون شک توسعه منطقه در سایه بهره برداری از این سد محقق خواهد شد .

دکتر ولی اسماعیلی همچنین با اشاره به رهاسازی آب در روزهای اخیر از سد سبلان برای استفاده کشاورزان حاشیه دره رود اظهار داشت: از طرف کشاورزان منطقه از این برنامه و سیاست شرکت آب منطقه ای اردبیل قدردانی می کنم. ایشان به برنامه های وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای اردبیل برای تسریع در تکمیل و بهره برداری از سد عمارت اشاره کرد و افزود: پس از تصویب مشارکت یک هزار میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان و جانبازان برای اتمام طرح سد عمارت و اخذ مجوز حدود ۱۷۰۰ میلیارد ریالی فاینانس داخلی از سازمان برنامه و بودجه کشور توسط وزارت نیرو و شرکت آب منطقه ای اردبیل، اینجانب تامین ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار مالی مرحله دوم برای تکمیل احداث سد مخزنی عمارت را نیز از سیستم بانکی کشور پیگیری خواهم کرد .

مهندس عباس جنگی مرنی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل نیز در این بازدید ضمن تشکر از مساعدت و همکاری صادقانه نماینده مردم شریف شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی در تامین مالی پروژه سد عمارت، اظهار امیدواری کرد با تخصیص این منابع، سد عمارت در سال آتی تکمیل و بهره برداری شود .

مهندس عباس جنگی مرنی افزود: سد عمارت هم اکنون ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با تامین مالی لازم، اجرای طرح سد عمارت سرعت اجرایی بیشتری گرفته و منجر به تکمیل سد را شاهد خواهد شد .

مهندس عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به تکمیل بخش های قابل توجهی از اجزای سد عمارت تصریح کرد: با تکمیل بخشهای باقیمانده سد شاهد توسعه و آبادانی منطقه خواهیم بود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات