احداث پارکینگ زیر سطحی با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرو در پایانه امام رضا(ع)/ ...

احداث پارکینگ زیر سطحی با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرو در پایانه امام رضا(ع)/ ...

احداث پارکینگ زیر سطحی با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرو در پایانه امام رضا(ع)/ احداث هتل ۲۷ متری در سایت جدید پایانه امام رضا(ع)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی با بیان این خبر اظهار کرد: پایانه امام رضا(ع) بزرگترین پایانه مسافربری کشور است که بیشترین جابه جایی مسافر از طریق آن انجام می شود.
وی افزود: در مجموع بیش از ۶۰ درصد از جابه جایی مسافر ورودی و خروجی مشهد از طریق حمل ونقل جاده ای،۲۵ درصد از طریق راه آهن و ۱۵ درصد از طریق فرودگاه انجام می شود که پایانه امام رضا(ع) بیشترین سهم را درجابه جایی مسافر از طریق حمل و نقل جاده ای دارد.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با بیان این که در عرصه ۴۷ هکتاری پایانه امام رضا(ع) خدمات متنوعی به مسافران ارائه می شود، بیان کرد: ۳۳ هکتار از ۴۷ هکتارعرصه پایانه، سال ۷۵ به مشاورین طرح تهران برکلین واگذار شد که ساختمان اصلی، تعمیرگاه ها، باس واش، جایگاه سوخت و جایگاه سوار و پیاده شدن مسافران در این عرصه بارگذاری و اجرا شده است.
کاظمی خاطرنشان کرد: اکنون و در راستای ساماندهی و بهبود سیما و منظر ورودی شهر از طریق پایانه مسافربری امام رضا(ع)، مدیریت شهری با تاکیدات شهردار مشهد تصمیم گرفت ۱۴ هکتار از ۴۷ هکتار عرصه پایانه امام رضا(ع) که مرتبط به پایانه قدیم مشهد است را به فضای های شهری تبدیل کند.
وی اضافه کرد: برای این کار طراحی ها آغاز و سه بخش حمل و نقل عمومی در قسمت شرقی، فضای شهری و محل تردد عابران پیاده در وسط و بخش حمل و نقل شخصی در غرب پایانه در نظر گرفته شده است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به این که کلیات سایت جدید بر مبنای ساختمان اصلی پایانه امام رضا(ع) قرارداده شده و موضوعات اقتصادی نیز در آن دیده شده است، تصریح کرد: در کنار این موضوع مشاور طرح دو کریدور ایستگاه خط سه قطار شهری که در مجاورت این محل در حال ساخت است را نیز مد نظر قراداده و پیش بینی های لازم برای تسهیل ورود و خروج مسافران را به پایانه از طریق خط سه قطار شهری انجام داده است.
کاظمی گفت: همچنین در سایت جدید مسیر تردد تاکسی با ظرفیت توقف ۱۰۰ دستگاه تاکسی، مسیرتردد اتوبوس خط بی آرتی با ظرفیت توقف همزمان سه دستگاه اتوبوس و مسیر ویژه تردد خودروهای شخصی با دوازده مسیر و ظرفیت توقف ۲۰ دستگاه خودرو پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: برای ساماندهی تاکسی های بین شهری که در حال حاضر در انتهای خیابان امام رضا(ع) در مجاورت پایانه قرار دارند، محلی با ظرفیت ۲۰ توقف در ضلع شرقی سایت و برای تاکسی های بین المللی که بیشتر به شهر هرات تردد دارند نیز محلی با ظرفیت توقف ۱۰۰ دستگاه خودرو در نظر گرفته شده است.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به این که در سایت جدید و پیشخوان پایانه امام رضا(ع) دفاتر شرکت های بین المللی ساماندهی می شوند، اظهارکرد: این کار باعث می شود تا تاکسی های بین المللی از طریق خیابان امام رضا(ع) تردد نکنند که این کاهش ترافیک این محل را به دنبال خواهد داشت.
کاظمی خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر در ساماندهی پیشخوان پایانه امام رضا(ع) و سایت جدید وضعیت پارکینگ خودروهای شخصی است که در ضلع غربی پایانه قرار دارد و برای ساماندهی آن پارکینگی زیر سطحی در سه طبقه با ۱۱هزار متر مربع زمین و ۳۳ هزار متر زیربنا با ظرفیت پارک هزار خودرو با مشارکت سرمایه گذار بخش خصوصی احداث خواهد شد.
وی ادامه داد: درکنار احداث این پارکینگ، هتلی نیز در زمینی به وسعت پنج هزار مترمربع با زیربنای ۲۳ هزار مترمربع و حداکثر ارتفاع ۲۷ متر برای ارائه خدمات هتلینگ در سایت جدید احداث می شود.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: همچنین مطالعات مربوط به بازپیرایی پیشخوان پایانه امام رضا(ع) ایجاد فضای سبز و سایر زیرساخت های مورد نیاز انجام شده است.
کاظمی ادامه داد: عملیات اجرایی فاز اول در حوزه میانی و غربی سایت جدید پایانه امام رضا(ع) به زودی آغاز خواهد شد که امیدواریم با انجام این اقدامات شاهد پایانه مسافربری در شان شهر مشهد باشیم.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات