خروج ساکنان توس از بلاتکلیفی با ابلاغ طرح راهبردی/ عدم صدور مجوز برای ...

خروج ساکنان توس از بلاتکلیفی با ابلاغ طرح راهبردی/ عدم صدور مجوز برای ...

خروج ساکنان توس از بلاتکلیفی با ابلاغ طرح راهبردی/ عدم صدور مجوز برای تفکیک زمین های کشاورزی در توس بر اساس طرح راهبردی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مسعود ریاضی که در یک چهارشنبه پاسخگویی دیگر و در ادامه طرح نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، پاسخگویی انتقادات، پیشنهادها و مسائل شهری شهروندان بود، اظهار داشت: در سال ۹۳، حریم و محدوده توس، توسط استاندار وقت تعیین، تصویب و ابلاغ گردیده است که از آن تاریخ این محدوده به شهرداری مشهد واگذار شده و شهرداری موظف به ارائه خدمات شهری و نظارت بر ساخت و سازها در این محدوده شده است.
وی افزود: از آن تاریخ، باید پیگیری می شد تا طرح و نقشه لازم تصویب و ابلاغ شده و ملاک عمل گردد که خوشبختانه بعد از حدود ۶ سال معطلی، این طرح راهبردی، به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسید که حال منتظر ابلاغ این طرح هستیم.
ریاضی بیان کرد: این اتفاق بزرگ، چند دستاورد در محدوده توس دارد که از آن جمله می توان به خروج ساکنان توس از بلاتکلیفی اشاره کرد، حالا دیگر اهالی توس می دانند که با املاک خود چه می توانند بکنند و مبنای ساخت و سازهای آنها، چه باید باشد.
وی اضافه کرد: در گام بعدی، سرمایه گذاران قرار دارند که می دانند پروژه ها را به چه چشم انداز، چه مبلغ و چه هدفی به اجرا بگذارند، عملا با تصویب این طرح، امکان ورود سرمایه گذاران به توس فراهم شده است.
رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر مشهد تاکید کرد: توس یک کانون گردشگری و ثروتی عظیم در این حوزه بوده است که سال ها زیر خاک پنهان مانده بود حال، اقدامات صورت گرفته از جمله تصویب طرح راهبردی و اجرای طرح جلوخان، می تواند این گرد و غبار فراموشی از چهره توس، بزداید و موضوع ثبت جهانی را نیز بعد از این پررنگ تر می توان دنبال نمود.
ریاضی گفت: بر اساس طرح راهبردی مصوب، زمین های کشاورزی توس، اجازه تفکیک پیدا نخواهند کرد، همچنین جمعیت توس نیز پیش بینی شده است که از ۴۲ هزار نفر فعلی به بیش از ۶۲ هزار نفر افزایش نیابد تا در تامین منابع آب، برق و انرژی مشکلی ایجاد نشود.
وی بیان کرد: اگر در طرح تفصیلی، ساخت و سازهای فعلی تثبیت شود، برخورد قانونی صورت نخواهد گرفت در غیر این صورت، ساخت و سازهای صورت گرفته در توس که بر خلاف طرح باشد، باید روال قانونی شهرسازی را طی نمایند و حتی برخی از آنها باید قلع شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات