برگزاری جلسه امور بین‌الملل نظام مهندسی با رؤسای انجمن‌های دوستی با سایر کشورها

برگزاری جلسه امور بین‌الملل نظام مهندسی با رؤسای انجمن‌های دوستی با سایر کشورها


در جلسه هم‌اندیشی امور بین‌الملل نظام مهندسی با برخی رؤسای انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها مطرح شد: این انجمن‌ها به عنوان مشاوران ارزشمندی برای سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در عرصه‌های بین‌المللی هستند که می‌توانند به تقویت جایگاه و منزلت واقعی این سازمان در نظام بین‌المللی و بالفعل‌ساختن این ظرفیت‌ها کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان، در راستای برنامه‌های واحد امور بین‌الملل منطبق بر برنامه‌های پیشنهادی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان کشور، جلسۀ هم‌اندیشی با برخی رؤسای انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها برگزار شد.

در این جلسه که با حضور هیئت‌رئیسۀ شورای مرکزی و دستیار رئیس سازمان در امور بین‌الملل برگزار شد, به بحث و تبادل نظر دربارۀ برنامه‌های مشترک دو طرف پرداخته شد.

در ابتدای این جلسه، بهمن مؤمنی‌مقدم، دبیر اجرایی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان، عنوان کرد: «سازمان نظام‌مهندسی ساختمان می‌تواند با استفاده از ظرفیتی که در 31 استان دارد, به عنوان پیش‌قراول توسعۀ کشور فعالیت‌های شاخصی داشته باشد.

وی اظهارداشت: در این میان، واقعیتی که وجود دارد, این که طی‌کردن این مسیر با بهره‌مندی از تجربیات سایر کشورها تسهیل می‌شود.

مومنی مقدم همچنین برای ادامه همکاری‌های مشترک با انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها اعلام آمادگی کرد.

در ادامه این جلسه رامین کرمی، دستیار رئیس سازمان در امور بین‌الملل، ضمن معرفی سازمان نظام‌مهندسی ساختمان و تشریح برخی وظایف و مسئولیت‌های این سازمان به ظرفیت‌های بالقوۀ امور بین‌الملل در تعامل با جامعۀ جهانی و در نتیجۀ آن جذب و ارتباط با صاحبان پروژه‌های بین‌المللی، کمک به توسعۀ صادرات خدمات مهندسی، شناسایی نهادهای علمی و فرهنگی بین‌المللی مرتبط با صنعت ساختمان اشاره کرد و گفت: انجمن‌های دوستی به عنوان مشاوران ارزشمندی برای سازمان نظام‌مهندسی ساختمان در عرصه‌های بین‌المللی هستند که می‌توانند به تقویت جایگاه و منزلت واقعی این سازمان در نظام بین‌المللی و بالفعل‌ساختن این ظرفیت‌ها کمک کنند.

رؤسای انجمن‌های دوستی ایران با سایر کشورها نیز ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه خواستار همکاری مشترک با سازمان نظام‌مهندسی ساختمان شدند. در همین راستا، مقرر شد به زودی تفاهم‌نامۀ مشترکی تهیه و تنظیم شود.

در این نشست رؤسا و هیئت‌مدیرۀ انجمن‌های دوستی ایران با کشورهای آلمان، هند، سوئد، کنیا، اوگاندا، کامرون و ... حضور داشتند.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات