برنامه ريزي منسجم، تابستاني كم مشكل در بخش برق را به ...

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق تبريز، در اين ديدار گزارشي جامع از وضعيت صنعت برق در حوزه ي نمايندگي شهرستان تبريز، اسكو و آذرشهر توسط عادل كاظمي ارائه شد. در اين گزارش وضعيت مشتركان و ميزان مصرف انرژي در منطقه، اقدامات صورت گرفته توسط شركت توزيع برق تبريز براي مديريت و كاهش خاموشي هاي ناخواسته، برنامه ريزي و اجراي پروژه هاي مختلف در جهت بهبود فرايند خدمت رساني و تامين برق مناطق به ارزش تقريبي 1200 ميليارد ريال به تفصيل تشريح شد.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز در ادامه ي گزارش خود به تشريح شبكه ي برق از نظر پايداري در مقابل حوادث طبيعي و اقدامات صورت گرفته براي افزايش اين پايداري پرداخت.
كاظمي با بيان اينكه اين شركت با بيش از يك ميليون و 15هزار مشترك، شهرهاي تبريز، اسكو و آذرشهر و بخشي از شهرستان بستان آباد را پوشش مي دهد افزود: تقريبا 35درصد مصرف مشتركان برق تبريز در بخش صنعتي، 34 درصد در بخش خانگي و مابقي در بخش هاي كشاورزي، اداري، تجاري و عمومي صورت مي گيرد.
وي با اشاره به اينكه هم اكنون در برق تبريز، 7هزار مشترك سنگين در بخش صنعتي و كشاورزي وجود دارد، ادامه داد: در سايه ي تلاش همكاران، طي سال هاي اخير، 4600 مشترك صنعتي را هوشمند كرده ايم و قادر به كنترل آنلاين مصارف مشتركين سنگين هستيم.
وي، نياز مصرفي برق تبريز را 950 مگاوات عنوان كرد و با بيان اينكه وزارت نيرو در بخش مديريت مصرف برق برنامه ي منسجمي دارد، افزود: با وجود اينكه در ايام پيك بار به سر مي بريم، شاهد خاموشي و ايجاد مشكل براي شهروندان و مشتركان نبوده ايم و اين در سايه ي برنامه ريزي منسجم در مديريت بار شبكه و هماهنگي با صنايع در قالب تفاهمنامه هاي منعقده به تعداد 4330 مورد تحقق يافته است.
كاظمي تصريح كرد: با وجود مشكلاتي چون شيوع بيماري كرونا، تحريم ها، محدوديت هاي شديد اعتباري و ميزان مطالبات بسيار بالا از مشتركان، با تلاش همكاران سعي كرده ايم كوچكترين عارضه اي به مردم وارد نشود.
وي در پايان گزارش خود به برخي مشكلات و چالش هاي اخير شركت توزيع نيروي برق تبريز اشاره كرد و افزود: مهمترين چالش هاي شركت را معوقات برق مصرفي، شيوع ويروس كرونا و تاثيرات آن بر عمليات اجرايي، محدوديت هاي نقدينگي و ايجاد مشكلات در تامين خدمات و تجهيزات، مسايل مربوط به برق هاي غيردائم و مشكلات برق هاي غيرقانوني، مشكلات ناشي از تحريم ها و نوسانات شديد قيمت ها در بازار تشكيل مي دهند.
وي با اشاره به اينكه قانون مقابله با انشعابات غيرمجاز در سال 96 تصويب و به مدت 3 سال به اجرا درآمد، تصريح كرد: براساس اين قانون بسياري از مشكلات انشعابات غيرمجاز و غيردائم در بافت اي فرسوده و سكونتگاه هاي غيررسمي مرتفع مي شد ولي اخيرا مهلت قانوني اين قانون به پايان رسيده است و اميدواريم وكلاي مردم با اقدامي سنجيده گامي براي رفع اين مشكل بردارند.
مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز در پايان اظهار اميدواري كرد در سايه ي حضور وكلاي فعال از حوزه ي تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس، مشكلات صنعت برق در تبريز و كشور كاهش يابد و با تعامل مناسب و حمايت وكلاي استان بتوانيم مشكلات مردم را حل كنيم.
دكتر احمد عليرضا بيگي، نماينده ي مردم تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار با بيان اينكه زحمات شما مسئولان خدوم عيان است، گفت: مشكلات اساسي كشور به نوع سياستگذاري هاي كلان بازمي گردد و ما براي اينكه به اقتصاد واقعي دست يابيم و هزينه ها شفاف باشد نياز به اصلاح اساسي اقتصاد داريم تا از اين فاصله ي طبقاتي كه روزانه بيشتر مي شود، جلوگيري كنيم.
وي صنعت برق را تجارت و علمي بزرگ دانست و اظهار اميدواري كرد وضعيت فعلي و مشكلات اقتصادي جامعه استمرار نيابد و با فسادهاي كلان اقتصادي در سطح كشور مقابله شود.
گفتني است؛ مديرعامل شركت توزيع نيروي برق تبريز به همراه اعضاي هيئت مديره و مدير روابط عمومي با دكتر احمد عليرضا بيگي، نماينده ي مردم تبريز، اسكو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي در راستاي افزايش تعامل و تفاهم درخصوص مشكلات و مسايل مردم و صنعت برق ديدار كردند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات