نشست مشترک مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان با ریاست سازمان...

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،نشست مشترک مهندس اسماعیل افشاری مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان بهمراه معاون حفاظت و بهره برداری و سایر مدیران ذیربط جهت بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل دوجانبه ، در محل سالن اجتماعات جهادکشاورزی برگزارشد.

در ابتدا،مهندس داودی مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان و دبیر جلسه به قرائت دستور جلسه پرداخت و اظهارکرد: اولین موضوع جلسه مربوط به بحث اصلاح و تعدیل پروانه های آب شهرستانهای سلطانیه و زنجان می باشد و بحث بعدی جلسه را به تامین آب کشاورزی از شبکه کینه ورس اختصاص داد.

وی،در خصوص اجرای طرح آبیاری تحت فشار به اعضای جلسه گفت:57 هزار هکتار از این طرح اجرا شده است و 4 هزار هکتار در حال اجرا بوده و 2 هزار هکتار نیز آماده جهت معرفی به اجرا می باشد.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان، بحث اصلاح و تعدیل را جهت مدیریت مزرعه چالش برانگیز توصیف کرد و گفت:ضروری است،امر تعدیل به بعد از آبیاری تحت فشار مزارع موکول شود.

مهندس افشاری،اصلاح الگوی مصرف و تعدیل را الزامی و جزء اصول راهبردی شرکت آب منطقه ای زنجان دانست و اظهارکرد:اگر اطلاعات هیدرومدول تمام دشت ها توسط جهاد کشاورزی ارائه گردد،در آن صورت تعدیل و اصلاح را می توان به شکل همپوشانی انجام داد.

وی،با بیان اینکه در هر دشت کشت غالب وجود دارد،گفت: اصلاح و تعدیل را با در نظر گرفتن دیتاهای حاصله از هیدرومدول دشت ها و براساس آئین نامه مصرف بهینه آب ادامه خواهیم داد.

افشاری،ضمن اشاره به افت شدید آبهای زیرزمینی در منطقه ابهر،افزود: هر میزان بتوانیم آب زیرزمینی را بدون تنش در سفره های آبی استان حفظ کنیم،خدمت شایانی به کشاورزان نموده ایم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان،در خصوص شبکه کینه ورس نیز گفت:اگر بدهی 2 میلیارد تومانی آن کارسازی گردد، ادامه اجرای پروژه محقق خواهدشد و در حال حاضر پیگیر تخصیص از محل اعتبارات استانی برای این طرح هستیم.

وی برنامه ریزی جهت برقراری آب از سد آیدوغموش را همانند سالهای گذشته،از اولویت های کاری آب منطقه ای زنجان دانست.

مهندس جواد تاراسی،رئیس سازمان جهادکشاورزی استان نیز پیشنهاد اصلاح و تعدیل پروانه ها بر اساس ارائه هیدرومدول دشتها توسط جهاد کشاورزی را رضایتبخش ارزیابی کرد و گفت: این امر جهاد کشاورزی و آب منطقه ای را به یک سو که همان صیانت از منابع آب زیرزمینی است ،رهنمون خواهد ساخت.

در پایان،معاونین و مدیران حاضر در جلسه به بیان دیدگاهها و نکته نظرات خود در خصوص موضوع جلسه پرداختند و مقرر گردید بازخورد توافقات در جلسات آتی مورد پایش و تجزیه تحلیل قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات