بازدید دکتر شریعتی نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه از سد و...

بازدید دکتر شریعتی نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه از سد و...

به گزارش روابط عمومی آب منطقه ای مازندران در این بازدید که با حضور دکتر شریعتی نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه و فرماندار گلوگاه و دکتر یخکشی برگزار شد در ابتدا دکتر یخکشی درخصوص انتقال آب از طریق شبکه گلورد به اراضی کشاورزی شهرستان گلوگاه گفتند : برای اتمام پروژه فوق نیاز به وحدت همگی است و نیاز است جهت ادامه طرح تامین اعتبار لازم انجام شود.

وی افزود : با توجه به نیاز و استقبال مردم منطقه و تسریع در انجام پروژه بهتر است شرایطی ایجاد شود تا از مشارکت مردمی هم استفاده شود.

در ادامه دکتر یخکشی در خصوص اقدامات در زمینه احیای تالاب میانکاله بیان کردند : شرکت آب منطقه ای مازندران برای احیای تالاب سه پروژه مهم را انجام دادند که یکی از آنها بهسازی آببندان ها بوده که باعث بهبود آب‌های زیرزمینی منطقه تالاب شده است و پروژه دوم ایجاد زهکش در مسیر کانال آب گلورد به نکا و گلوگاه و رساندن آن به تالاب میانکاله بوده است.

یخکشی در ادامه افزود : در این پروژه هرچند آب زیادی به تالاب هدایت نشده است ولی برای مرطوب نگه داشتن تالاب کمک شایانی شده است .

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای مازندران خاطر نشان کرد : در تلاشیم تا با استفاده از پمپاژ آب مازاد از رودخانه تالار به تجن و سپس به کانال نکا و گلوگاه آب مازاد را در منطقه تقسیم کنیم.

وی در پایان افزود : پروژه تامین آب شرب بهشهر، نکا و گلوگاه و 190 روستا از سد گلورد هم در حال اجراست و نیازمند تامین اعتبار بیشتر برای تسریع در پروژه است.

دکتر شریعتی نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه ضمن تشکر از دکتر یخکشی و همکاران شرکت آب منطقه ای مازندران با توجه به شرایط کم آبی منطقه گفتند: باید توجه جدی به احیای آب بندان ها، سردهنه ها و رودخانه های ‌شرق استان شود.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات