تاکسی‌های یورو 4 شماره گذاری می‌شوند

تاکسی‌های یورو 4 شماره گذاری می‌شوند

تجریشی از موافقت سازمان محیط زیست با پلاک گذاری تاکسی‌های صفر با استاندارد یورو 4 خبر داد.

به گزارش«پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست،مسعود تجریشی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شماره گذاری تاکسی‌های یورو 4 در روزهای آینده اظهار کرد: به گفته وزارت کشور، شرکت‌های خودروساز و وزارت صنعت، معدن و تجارت، در سال گذشته تعداد زیادی خودرو تولید شده است که به دلیل مخالفت سازمان محیط زیست با پلاک گذاری آن‌ها، در پارکینگ‌ها  در حال خاک خوردن هستند و بهانه آن‌ها این است که در زمان تولید تاکسی‌ها نتوانستیم قطعات را کنار هم بگذاریم.


وی افزود: هم اکنون که زمان تحویل دادن این خودروها رسیده است، مجوز برای شماره گذاری می‌خواهند.


تجریشی با بیان اینکه تاکسی‌های تولید سال گذشته گاز سوز هستند، گفت: خودروهای تولیدی هم اکنون استاندارد یورو 4 دارند، اما با توافقاتی که صورت گرفت مقرر شد تاریخ تولید تاکسی‌ها را سال 98 حک کنند تا بتوانیم مجوز پلاک گذاری را برای آن‌ها صادر کنیم.


وی با اشاره به اینکه سال گذشته در استان تهران حدود  1300 تاکسی تولید شده است، افزود: به گفته وزارت کشور تعداد زیادی تاکسی علاوه بر تهران در شرکت خودروسازی ایران خودرو در مشهد نیز تولید شده است که هم اکنون در پارکینگ‌ها برای شماره‌ گذاری خاک می‌خورند و اسقاط شده‌اند.


معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تاکنون برای شماره‌ گذاری 5 هزار تاکسی با استاندارد یورو 4 مقاومت کردیم، تصریح کرد: قرار است که حدود 4700 وانت غیر استاندارد از رده خارج شوند.


وی افزود: سازمان محیط زیست تنها به تاکسی‌هایی که به تعهدات خود عمل کرده‌اند و خودروهایی که اسقاط شده‌اند، اجازه شماره‌ گذاری می‌دهد.
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات