جهانگیری: هیچ دستگاهی نمی‌تواند به کوه دماوند تعرض کند

جهانگیری: هیچ دستگاهی نمی‌تواند به کوه دماوند تعرض کند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «اسحاق جهانگیری» بعدازظهر شنبه در جلسه مربوط به موضوع وقف کوه دماوند، تصریح کرد: هم مسوولان و هم افکار عمومی بدرستی نسبت به هر گونه آسیب و دخل و تصرف در منابع طبیعی و میراث ملی کشور حساسیت دارند و باید اقدامات موثر نسبت به رفع دغدغه ها و جلوگیری از آسیب دیدن اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی انجام شود.
جهانگیری با اشاره به حساسیت افکار عمومی نسبت به کوه دماوند به عنوان نماد هویت ملی، گفت: خوشبختانه دیدگاه ها و نظرات امام‌خمینی(ره)، رهبر معظم‌ انقلاب، قانون اساسی و قوانین عادی کشور در خصوص وقف، انفال و محیط زیست، روشن، شفاف و دقیق است و هیچ ابهامی در این ارتباط وجود ندارد.
معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه همه دستگاه ها و مسوولان نسبت به فضاسازی های انجام شده در خصوص وقف کوه دماوند موضع گیری های خوبی انجام دادند، گفت: دولت همواره تمام تلاش خود را برای صیانت از میراث ملی و منابع طبیعی به کار بسته و درباره کوه دماوند نیز از هیچ اقدامی برای رفع دغدغه و نگرانی مردم فروگذار نخواهد کرد.
جهانگیری با اشاره به هماهنگی همه دستگاه های کشور از نظر قانونی و اجرایی برای حفظ دماوند به عنوان میراث ملی کشور و انفال، اظهار کرد: وظیفه حاکمیت است که از میراث عمومی و اسناد هویتی کشور همواره حراست کند.
معاون اول رئیس جمهوری همچنین به جایگاه و اهمیت وقف در کشور پرداخت و با تاکید بر اینکه در هیچ کشوری موضوع وقف، کار خیر و احسان به همنوع مانند ایران ارزشمند نیست، گفت: دشمنان کشور تلاش دارند تا از هر موضوعی برای القاء فاصله میان مردم و حاکمیت سوء استفاده کنند؛ بنابر این ضرورت دارد با اطلاع رسانی دقیق و شفاف با جریانی که به دنبال از بین بردن اعتماد میان مردم و مسوولان است، با جدیت مقابله کرد و به افکار عمومی اطمینان داد که حاکمیت مدافع میراث فرهنگی و نمادهای هویتی ایرانیان است.
در این جلسه که وزرای دادگستری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، معاون حقوقی رئیس جمهوری و استاندار تهران نیز حضور داشتند، روسای سازمان اوقاف، سازمان جنگل ها و منابع طبیعی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بصراحت تاکید کردند که کلیه اراضی محدوده کوه دماوند به عنوان انفال و به نام سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور است و مردم نباید نسبت به این مساله دغدغه و نگرانی داشته باشند.
همچنین در این جلسه پیرامون مسائل مرتبط با اراضی منابع طبیعی و اوقاف در منطقه «آق مشهد» بحث و تبادل نظر و مقرر شد؛ روسای سازمان اوقاف، سازمان جنگل ها و منابع طبیعی و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نشستی با تفکیک اراضی انفال از اوقاف در این باره تصمیمات مقتضی را اتخاذ و نتیجه برای آگاهی عموم مردم ایران اطلاع رسانی کنند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات