عملیات اجرایی بدنه سد دالکی رسماً آغاز شد

عملیات اجرایی بدنه سد دالکی رسماً آغاز شد

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر از شروع عملیات اجرایی بدنه سد دالکی و فرازبند آن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر، مهندس علی محمدی در حاشیه این مراسم که با حضور استاندار بوشهر، مدیرعامل هلدینگ نیرو قرارگاه خاتم الانبیا و جمعی از مسئولان استانی و فرماندهان ارشد نظامی برگزار گردید، اظهار کرد: برای تکمیل این سد و احداث فرازبند و بدنه آن به اعتباری قریب به 10هزار میلیارد ریال نیاز است که بخشی از آن از طریق اعتبارات سفر ریاست جمهوری و بخشی از آن از محل اعتبارات پیوست بودجه تامین خواهد شد.

مهندس علی محمدی گفت: برای تامین مالی این پروژه روش های مختلفی پیش بینی شده است که یکی دیگر از این روش ها نیز استفاده از محل ماده 56 فاینانس داخلی است که این مسیر نیز در حال پیگیری است.

محمدی افزود: حجم مخزن سد دالکی 270 میلیون مترمکعب و حجم تنظیمی آن 430 میلیون مترمکعب است. با آبگیری این سد می توان رها سازی آب به صورت تنظیم شده برای نخلستان ها را آغاز کرد.

وی ابراز امیدواری کرد: با اقدامات صورت گرفته امیدواریم تا با تامین اعتبار به موقع، تا سال 1400 به مرحله آبگیری سد برسیم و آب سد دالکی به نخیلات اراضی پایین دست آن اختصاص یابد.

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای بوشهر با اشاره به مشخصات فنی تونل های انحراف آب گفت: دو رشته تونل با مجموع طول 1500 متر و ظرفیت انتقال آب 2870 مترمکعب در ثانیه جهت این پروژه احداث شده است.

مهندس علی محمدی خاطرنشان کرد: برای تکمیل این تونل ها بیش از 54هزار مترمکعب عملیات بتن ریزی و 350 هزار مترمکعب حفاری و خاکبرداری صورت گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات