آغاز مرحله دوم پویش رحمت و تداوم کمک به آسیب‌دیدگان اقتصادی کرونا

آغاز مرحله دوم پویش رحمت و تداوم کمک به آسیب‌دیدگان اقتصادی کرونا

به گزارش شهریار، ایرج شهین باهر امروز در جلسه هیئت مدیره پویش رحمت با اشاره به آغاز مرحله دوم این پویش برای کمک به آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از بیماری کرونا، اظهار کرد: متاسفانه با تداوم بیماری کرونا، تعداد بیش تری از شهروندان شغل خود را از دست داده و بیکار شده اند.

او ادامه داد: در این راستا با توصیه امام جمعه محترم تبریز و با علاقه مندی که خیرین و نیکوکاران شهر دارند، مرحله دوم پویش رحمت آغاز می شود.

شهردار تبریز یادآور شد: با توجه به محدودیت هایی که اخیرا از سوی ستاد مبارزه با کرونا اعلام شده، برخی مشاغل جدید در اثر این محدودیت ها آسیب دیده اند که به طبع گروه های مورد هدف پویش رحمت نیز مبتنی بر این محدودیت ها، تفاوت پیدا کرده است.

او در این باره تشریح کرد: گروه هایی از جمله خادمان مساجد، هنرمندان، اهالی مطبوعات و خبرنگاران که بخاطر کرونا از نظر شغلی دچار مشکل شده اند، هدف مرحله دوم پویش رحمت هستند و سایر اقشار نیز در جلسه بعدی با پیشنهاد و بررسی اعضای هیئت مدیره در اولویت های بعدی قرار می گیرند.

ایرج شهین باهر در ارتباط با تامین منابع مرحله دوم پویش رحمت، عنوان کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه محرم، به نظر می رسد در دهه اول این ماه جمع آوری نذرهای شهروندان در قالب پویش رحمت، به جای پخش غذای گرم کارسازتر باشد.

او  یادآور شد: با هماهنگی هیئات مذهبی برنامه ای تدارک دیده می شود تا شهروندان بتوانند در قالب پویش رحمت نذرهای خود را ادا کنند.

او با اشاره به اینکه مرحله اول پویش رحمت موفقیت آمیز بود، اضافه کرد: ما در مرحله دوم می خواهیم با کمک ها و نذرهای مردم خیر تبریز، مایحتاج کسانی که بخاطر کرونا سفره هایشان خالی شده است را تامین کنیم.

او با درخواست از مردم تبریز جهت همکاری و همراهی در مرحله دوم پویش رحمت، گفت: سعی می کنیم لیست افراد آسیب دیده اقتصادی ناشی از بیماری کرونا را از مراجع مختلف تهیه کنیم و در کنار آن، هیئت مدیره پویش رحمت نیز شرایط این پویش را اطلاع رسانی می کنند تا کسانی که بیکار شده اند، خود جهت ثبت نام اقدام کنند.

ایرج شهین در پایان با بیان اینکه شناسایی آسیب دیدگان اقتصادی ناشی از کرونا به شکل سیستمی خواهد بود، ادامه داد: اطلاع رسانی آغاز مرحله دوم پویش رحمت از طریق فضای مجازی و صدا و سیما انجام می شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات