امسال ۱۰۰ میلیارد ریال صرف آبرسانی خلخال می‌شود

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: برای اجرای پروژه آب شرب شهر خلخال امسال بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه خواهد شد.

مهندس کریم قرایی افزود: با تکمیل این پروژه آب شرب شهر خلخال و کمبود آب در مناطق مرتفع و حاشیه‌نشین این شهر برای همیشه برطرف خواهد شد .

وی اظهارداشت: برای عملیات اجرای این پروژه،خرید تجهیزات ،تملک اراضی و آبرسانی به مناطق  شهر خلخال امسال  ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارت ملی هزینه خواهد شد .

معاون برنامه ریزی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: با اجرای این طرح آب بهداشتی بیش از هفت هزار نفر از اهالی ساکن در مناطق مختلف خلخال  برای بلند مدت تامین خواهد شد .

مهندس قرایی تشریح کرد: برای اجرای این پروژه ۱۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی در سال جاری تخصیص یافته و هم‌اکنون پیمانکار مجری برنده مناقصه طرح مشخص شده و تلاش می‌شود با تخصیص مابقی اعتبار مورد نیاز از محل اعتبارات متمرکز، بهره‌برداری از این طرح تا ۲۲ بهمن امسال آغاز شود .

وی همچنین در پایان مطالعات طرح سدسازی در هشجین خلخال در سال جاری خبر داد و گفت: با تخصیص آب موردنیاز از سد شهید عمران پستی هشجین خلخال از وزارت نیرو علاوه بر تامین نیم میلیون مترمکعب از آب موردنیاز شهروندان هشجین، آب بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی پایین‌دست از با تخصیص یک میلیون مترمکعب آب تامین خواهد شد .

مهندس قرایی با بیان اینکه برای تخصیص آب موردنیاز جهت احداث مجتمع‌های آبرسانی روستایی خلخال شرکت آب منطقه‌ای اردبیل اعلام آمادگی می‌کند، اظهارداشت: یکی از راهکارهای مهم در ماندگاری اهالی روستاهای منطقه و جلوگیری از مهاجرت تامین آب شرب بهداشتی و موردنیاز روستاهای کم‌آب مناطق مختلف استان است که در این زمینه شرکت آب منطقه‌ای تامین آب این روستاها را در اولویت اول کاری خود قرار داده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات