ساخت نخستین پل عابر پیاده معلق تهران

ساخت نخستین پل عابر پیاده معلق تهران

http://www.bananews.ir/شهردار منطقه دو تهران از احداث نخستین پل عابر پیاده معلق تهران در فاز دوم بوستان نهج‌البلاغه خبر داد و گفت: این پل معلق به یکی از جاذبه‌ گردشگری شهر تبدیل می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اسد فاضل اظهار داشت:‌ این پل معلق به طول ۲۵۰ متر و ارتفاع ۷۰ متر در فاز دوم بوستان نهج‌البلاغه در حال احداث است که بخش‌های شرقی و غربی این بوستان رابه یکدیگر متصل می‌کند. وی افزود: این پل جاذبه‌های تفریحی و گردشی بسیاری دارد و نخستین پل معلقی است که صرفاً برای گذر عابران پیاده در شهر احداث می‌شود.

شهردار منطقه دو تهران در ادامه با اشاره به انجام مطالعات ژئوتکینک و زمین‌شناسی در احداث فاز دوم بوستان نهج‌البلاغه گفت: وجود خاک دستی در بخش‌هایی در محل احداث بوستان، شهرداری را بر آن داشت برای جلوگیری از هرگونه تغییرات خاکی در آینده، نسبت به تحکیم بستر بوستان اقدام کند که قدری زمان احداث فاز دوم بوستان نهج‌البلاغه را طولانی کرد.

فاضل افزود: اکنون فعالیت‌های زیرسازی و تحکیم بستر در بوستان نهج‌البلاغه بیش از ۷۰ درصد رشد پیشرفت داشته و طی هفته‌های آینده تکمیل می‌شود. به گفته وی، با بهره‌برداری فاز دوم بوستان نهج‌البلاغه گستره طولی این بوستان حدفاصل فرحزاد تا بلوار مرزداران به طول تقریبی سه کیلومتر خواهد رسید که مجموعاً ۱۰۰ هزار هکتار مساحت را در برخواهد داشت.

شهردار منطقه دو تهران با بیان اینکه بوستان نهج‌البلاغه مجموعه در چهار فاز احداث خواهد شد و اکنون مراحل احداث فاز دوم در حال انجام است تأکید کرد: مطالعه فازهای سوم و چهارم این بوستان آغاز شده و پس از بهره‌برداری فاز دوم در سال ۹۱، اجرای آن آغاز خواهد شد.

 

    نظرات