نشست مجازی مدیران روابط عمومی استان ها با خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

نشست مجازی مدیران روابط عمومی استان ها با خرم رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

دومین نشست مجازی مدیران روابط عمومی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان های کشور با ریاست سازمان نظام مهندسی کشور روز چهارشنبه ۱۵ مرداد ماه ۹۹ برگزار شد.

در این نشست مجازی در ابتدا برخی از مدیران روابط عمومی استان ها به ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند. امیررضا کاظمینی مدیر روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نیز در سخنانی با اشاره به ارتباط ناکافی سازمان ها با بهره برداران نهایی ساختمان که بخش عظیم فعالیت های سازمان در مسیر حفظ حقوق ایشان است، بر ضرورت تمرکز فعالیت های ترویجی و رسانه ای تحت نظر شورای مرکزی تاکیدکرد.

در ادامه مهندس احمد خرم ریاست سازمان نظام مهندسی کشور در سخنانی با اشاره به قابلیت های تشکل مهندسان کشور قانونمند شدن ساخت و ساز کشور را با تکیه بر توانمندی این تشکل امکان پذیر دانست.


وی با تاکید بر اهمیت دانش و بهره گیری از تکنیک های نو و روزآمد، استفاده از دانش نوین و مطالعات و اسناد جامع را برای روابط عمومی ها و سازمان های استان ها ضروری دانست.


وی ضمن تشریح  سه شیوه مدیریتی از جمله مدیریت واپس گرا، مدیریت حفظ وضع موجود و  مدیریت بهبود که تنها کمی شاخص ها را بهتر می کند و به همین اندک افتخار می کند عمده مدیریت های کشور را در این رده برشمرد در حالی که به گفته وی دنیا سالهاست که از این سه نوع مدیریت عبور کرده و به مدیریت تحول رسیده آن هم یک تحول دایمی.

مهندس خرم با اشاره به برنامه های تحول آفرین تدوین شده افزود: یک جزوه ۱۲ برنامه‌ای و ۸۰ پروژه ای به همه استانها ارایه شده و پس از جمع آوری کامنت ها و نظرها در حال حاضر در دستور کار شورای مرکزی قرار گرفته است که توصیه می کنم حتماً این برنامه عملیاتی را مطالعه کنید .


وی افزود: به این نکته دقت کنید که حرکت اگر تحول‌آفرین باشد صاحبان منافع و قدرت مستقر جلوی حرکت تحولی مقاومت خواهند کرد.

وی ادامه داد:  اگر حرکتی شروع شد و مقاومتی نبود بدانید به میزان کاهش مقاومت از تحول فاصله گرفته‌ایم ولی اگر با مطالعه و مستند تحول را پیش ببرید این مقاومت درهم خواهد شکست و مخالفان به موافق و پرچمدار این تحول تبدیل خواهد شد.


خرم در تشریح برنامه های تحولی سازمان بر لزوم حضور تمام وقت مدیران تحول خواه تاکید کرد.


وی همچنین افزود: برنامه دیگر ما سامانه یکپارچه نظام مهندسی است که پنج ماه آینده شما شاهد اجرایی شدن این سامانه خواهید بود در این سامانه باید اخبار و اطلاعات در کوتاه ترین زمان به سامانه منتقل شود و امکان دسترسی برای همه وجود داشته باشد این لازمه حضور خبرنگار روابط عمومی سازمان در جلسات و مخابره اخبار از داخل جلسات خواهد بود و تاخیر در انتقال مصوبات قابل قبول نیست. در کنار این سامانه پایگاه خبری که به سرعت به خبرگزاری نظام‌مهندسی تبدیل خواهد شد راه اندازی می شود که۷۸ محور اطلاع‌رسانی در این پایگاه دیده شده است.


وی با اشاره بر لزوم ایجاد درآمد پایدار برای سازمان های نظام مهندسی ایجاد صندوق مشترک و انجام پروژه های درآمد زا با منابع این صندوق را از جمله برنامه های در حال اجرا برشمرد.

وی تامین مسکن برای مهندسان مسکن اولی را نیز از جمله برنامه های سازمان دانست که با موافقت وزیر محترم راه و شهرسازی در دستور کار قرار گرفته است.


رییس سازمان نظام مهندسی کشور در پایان افزود: در خصوص تبادل نظرات با روابط عمومی ها پیشنهاد می کنم هر دو ماه یکبار با هم گفتگو کنیم و پیشنهادات و نظرات را تبادل کنیم و با خرد جمعی موجب ارتقای جامعه مهندسی شویم. همچنین پیشنهاد می کنم تا جلسات منطقه ای روابط عمومی ها با حضور روابط عمومی استان های همجوار به طور منظم برگزار شود در این جلسات فرصت برای تبادل نظر بیشتر خواهد بود. در حال حاضر ما برای روسای سازمان ها این کار را انجام دادیم و بازخورد بسیار خوبی داشت. بار دیگر تاکید می کنم تکیه بر همدلی و همفکری و همکاری نجات بخش خواهد بود.لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

  نظرات