تلاش برای اخذ تخصیص جهت تامین آب شرب روستاهای چالگرود و هواشانق...

معاون برنامه‌ریزی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در راستای تامین آب شرب روستاهای چالگرود و هواشانق از توابع شهرستان کوثر پیگیری‎های لازم جهت اخذ تخصیص صورت گرفته و در آینده نزدیک با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان شاهد تامین آب شرب پایدار برای اهالی شریف این دو روستا خواهیم بود.

مهندس کریم قرایی در نشست با فرماندار کوثر افزود: با عنایت به اینکه تامین آب شرب برای مردم شریف استان همواره جزو دغدغه های اصلی شرکت آب منطقه ای اردبیل می باشد، در این راستا برای جنوب استان کارهای خوبی صورت گرفته که سد بفراجرد و  تکمیل خط انتقال پروژه آبرسانی به خلخال و احداث تصفیه خانه آب شرب شهری از جمله موارد مهم بوده است.

وی تصریح کرد: با آبگیری کامل سد گیوی نیز مشکلات عدیده تامین آب در تمامی بخش های مصرف علی الخصوص در بخش آب شرب شهری مرتفع گردیده و شاهد تامین آب شرب پایدار برای مردم شهرستان کوثر خواهیم بود.

مهندس قرایی با تاکید بر لزوم تامین آب طرح های صنایع کم آب بر شهرستان در راستای عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری جهت حمایت از تولید عنوان کرد: شرکت آب منطقه‌ای اردبیل آمادگی خود را جهت تامین آب طرح های صنایع وابسته و غیروابسته و همچنین مجتمع های بین راهی جاده سرچم اعلام می‌دارد.

وی اظهارداشت: با توجه به آغاز عملیات اجرای پایاب سد گیوی که از محل فاینانس داخلی در حال اجرا می باشد با تکمیل شبکه آبیاری پایاب سد گیوی و شروع بهره برداری از سد گیوی، آب کافی و مطمئن برای مصارف بخشهای مختلف شهرستان کوثر تامین خواهد شد که منجر به ایجاد اشتغال چشمگیر و جلوگیری از مهاجرت اهالی منطقه خواهیم بود .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات