توافق جدید نظام مهندسی گیلان با اداره کل استاندارد

توافق جدید نظام مهندسی گیلان با اداره کل استاندارد


جلسه مشترک سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان و اداره کل استاندارد گيلان با موضوع مصالح ساختماني (بتن آماده، تيرچه بلوک) برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان، جلسه هم انديشي سازمان با اداره کل استاندارد با موضوع مصالح ساختماني (بتن آماده ،تيرچه بلوک) در سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان برگزار شد.

اين جلسه که با حضور مهندس مقدادي نايب رئيس سازمان، نمايندگاني از دفتر فني، امور عمراني و حمل و نقل و ترافيک استانداري، اداره کل راه و شهرسازي، اداره کل استاندارد، نظام فني و اجرايي سازمان مديريت و برنامه ريزي استان گيلان و گروه تخصصي عمران سازمان تشکيل شد گزارشي درخصوص بازديدهاي انجام شده از واحدهاي توليدي تيرچه فعال در سطح استان ارائه شد و وضعيت مجوز فعاليت اين واحدهاي توليدي و الزامات استاندارد آنها مورد بررسي قرار گرفت. همچنين مقرر شد ضوابط توليد و اجراي تيرچه هاي استاندارد جهت استفاده مهندسان اطلاع رساني شود.
ليست شرکتها و مصالح مورد تاييد اداره استاندارد در سايت سازمان (منوي بالاي سايت) قسمت خدمات مهندسي /مصالح استاندارد در دسترس است.

تقدير اداره کل بهزيستي گيلان از نظام مهندسي استان

خبر دیگر اینکه اداره کل بهزيستي استان گيلان از سازمان نظام مهندسي ساختمان این استات تقدیر کرد.

در ديداري که دکتر حسين نحوي نژاد، مدير کل اداره بهزيستي استان گيلان با رئيس سازمان داشت، از زحمات سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان در ستاد مناسب سازي تقدير به عمل آمد.

در اين جلسه که جمعي از مديران دو طرف حضور داشتند، درخصوص ضرورت مناسب سازي فضاها براي استفاده همگان صحبت شد.

مهندس عبدالرضا قاسميان، رئيس سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان ضمن اشاره به اينکه شهر بدون مانع در سال 92 با ارزيابي 44 بانک پرتردد در سطح استان از نظر سهولت دسترسي براي افراد کم توان آغاز شد, گفت: نتيجه بازديدهاي تخصصي اين سازمان شامل شناخت موانع دسترسي براي افراد کم توان به همراه برآورد هزينه اصلاحات آن در قالب کتابچه اي آماده چاپ است.

وي همچنين بيان کرد در ادامه اين حرکت انسان دوستانه سازمان نظام مهندسي ساختمان گيلان در کارگروه مناسب سازي استان به ارزيابي سالن هاي همايش پرتردد، پياده رو‎ها، پارکها و ادارات و ... در سطح استان پرداخت و ماحصل اين بازديدها در جلسات استاني و شهرستاني در اختيار دستگاههاي مربوطه قرار داده شد.

در ادامه دکتر نحوي نژاد، تلاشهاي سازمان نظام مهندسي را بدون چشم داشت و موثر خواند و از آن به عنوان بازوي فني و تخصصي ستاد مناسب سازي ياد و اظهار اميدوراي کرد که با استفاده از نيروهاي پرتوان، متخصص و با مسئوليت در آينده بتوان طراحي شهر ها را به سمت طراحي بين المللي و مورد استفاده همگان پيش برد.

سپس از سوي مديرکل بهزيستي استان لوح تقديري به سازمان به پاس تلاشهاي صورت گرفته اهدا شد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات