نیاز به بودجه ۲۰۰ میلیاردی جهت مقاوم سازی ساختمان دانشگاه ها

نیاز به بودجه ۲۰۰ میلیاردی جهت مقاوم سازی ساختمان دانشگاه ها

http://www.bananews.ir/معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به قدمت ۴۰ تا ۵۰ ساله بسیاری از دانشگاه‌ها گفت: در حال حاضر این دانشگاه‌ها با بودجه‌های تعمیر و تجهیز نمی‌توانند نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنند و نیازمند بودجه مقاوم سازی هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ، علی اکبر متکان روز چهارشنبه در همایش "معاونان اداری مالی، مدیران بودجه، طرح‌های عمرانی دانشگاه‌های سراسر کشور" که در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود: چنانچه برروی فضاهای با قدمت دانشگاه‌ها فکری نشود، دیگر احتمال مقاوم سازی آنها نیز وجود نخواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر برای مقاوم‌سازی ساختمان‌های با قدمت دانشگاه‌ها نیازمند ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه هستیم.

متکان با بیان اینکه در سال ۸۴ بودجه آموزش عالی ۴۵۰ میلیارد تومان و در سال ۸۸ این بودجه هزار و ۴۵۰ میلیارد تومان بود، افزود: این بودجه در سال گذشته به هزار و ۷۹۰ میلیارد تومان رسید.

به گفته متکان، بودجه هزینه‌ای آموزش عالی در سال ۹۰ به دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است. به عبارتی در دولت دهم، هزار و ۵۰ میلیارد تومان افزایش اعتبار داشته‌ایم.

وی افزود: برای ۹ ماهه اول سال ۷۰ درصد بودجه هزینه‌ای و ۷۲ درصد بودجه بند واو به دانشگاه‌ها تخصیص خواهد یافت که این بودجه ۷۰ درصدی تا چند روز آینده به دانشگاه‌ها ارائه خواهد یافت.

معاون وزیر علوم تصریح کرد: با تمهیدات وزیر علوم و همکاری معاونت برنامه‌ریزی انشاءالله امسال کسری بودجه نخواهیم داشت.

متکان با بیان اینکه بودجه هزینه‌ای آموزش عالی امسال ۲۴ درصد رشد داشت، گفت: بودجه آموزش عالی نسبت به بودجه کشور رشد ۵ برابری داشته است.

وی همچنین عنوان کرد: برای سال ۹۱ جهت ارتقای آزمایشگاه‌ها، ردیف ویژه‌ای دیده شده، به عبارتی در این باره مبلغ قابل توجهی برای دانشگاه‌ها درنظر گرفته خواهد شد.

وی در خصوص بودجه ارائه شده برای طرح توسعه دانشگاه‌ها گفت: در این زمینه ۱۰ میلیارد برای دانشگاه‌هایی که سال قبل ردیف جدید گرفتند اختصاص یافت.

وی با اشاره به مبلغ ۸۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده برای افزایش فوق‌العاده ویژه کارکنان گفت: تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن تامین اعتبار شده است.

 

 

    نظرات