عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

عنوان: عمل جراحی بره قوچ مصدوم منطقه حفاظت شده هفتاد قله در بیمارستان دامپزشکی مرکزی

به گزارش پایگاه اطلاخ رسانی سازمان محیط ریست، در تاریخ ۱۳ /۵ /۹۹ یک راس بره قوچ که به دلیل سقوط از ارتفاع دچار مصدومیت شده بود توسط محیط بانان منطقه حفاظت شده هفتاد قله استان مرکزی نجات یافته و پس از اقدامات اولیه امداد و نجات در استان مرکزی ، به مرکز بازپروری حیات وحش پارک پردیسان انتقال یافت . حیوان مذکور بعد از معاینه توسط دامپزشک درمانگاه مرکز قرنطینه و بازپروری پردیسان جهت معاینات دقیق تر و تصویر برداری به بیمارستان دامپزشکی مرکزی انتقال یافت .

شهاب الدین منتظمی افزود:پس از بررسی های تکمیلی مشخص گردید که بره قوچ در هر دو ران دچار شکستگی جدی شده است و پس از مدیریت درد وتثبیت شرایط عمومی در تاریخ ۱۵ /۵ و ۱۶/۵  توسط آقای دکتر مرادی و تیم جراحی بیمارستان دامپزشکی مرکزی مورد عمل جراحی دشوار ارتوپدی قرار گرفت .

مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش ادامه داد: با توجه به شدت زیاد صدمه وارد شده و پیچیدگی های عمل جراحی بره قوچ در حال حاضر در بیمارستان دامپزشکی مرکزی ،تحت مراقبت می باشد وخوشبختانه توانایی وزن گیری بر روی پاهای خود را بدست آورده که پس از تکمیل مراحل بهبودی برای گذراندن دوران نقاهت به مرکز قرنطینه و بازپروری حیات وحش پردیسان منتقل شده و در نهایت برای قرنطینه به استان مرکزی انتقال خواهد یافت.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات