اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای بهسازی شهرک بهشتی مشهد/ گود فخار ...

اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای بهسازی شهرک بهشتی مشهد/ گود فخار ...

اعتبار ۲۰ میلیارد تومانی برای بهسازی شهرک بهشتی مشهد/ گود فخار نیازمند ورود سرمایه گذار اجتماعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی شاکری روش صبح امروز در حاشیه بازدید از شهرک شهید بهشتی با حضور جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: بعد از برداشته شدن دیواری که در محدوده کوی ۲۲ بهمن وجود وجود داشت فضای این محدوده بسیار بهتر شد. زیرا این دیوار در گذشته به نوعی شهرک شهید بهشتی را از شهرک پردیس منفک کرده بود.

وی افزود: تخریب این دیوار باعث ایجاد چشم انداز بهتری در ورودی شهرک بهشتی و افزایش رضایت مندی ساکنان این منطقه شده است.

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد بیان کرد: ما در این رابطه به ساکنان این منطقه قول داده ایم که با برداشته شدن این دیوار، شهرداری به بحث ساماندهی و بهسازی محیطی این منطقه ورود پیدا کند.

شاکری روش با بیان اینکه در این منطقه یکسری از پروژه ها با مشارکت مردم تعریف شده است، تصریح کرد: نقطه خاص و عطف کوی ۲۲ بهمن این است که پروژه چه به لحاظ تعریف و چه از بعد طراحی با مشارکت خود مردم صورت می گیرد و به هیچ عنوان صرفا مشاوری به این بحث ورود پیدا نکرده تا به خودی خود با آگاهی از نیاز مردم پروژه ای را برای این منطقه تعریف کند.

وی با اشاره به اینکه پروژه های لحاظ شده ما در این منطقه دو دسته است، بیان کرد: دسته اول شامل پروژه هایی می شود که شهرداری به واسطه اینکه مردم مشارکت خواهند داشت، پروژه های بهسازی خود را انجام می دهد. دسته دوم این پروژه در رابطه با اجرا است که این امر نیز نیازمند حضور مردم خواهد بود که شامل نماسازی ساختمان ها می شود و در این خصوص شهرداری به تنهایی نمی تواند عمل کند و وابسته به این بوده که مردم در حوزه اجرای آن نیز ورود پیدا کنند.

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: طی برنامه ریزی و پیش بینی هایی که برای منطقه کوی ۲۲ بهمن صورت گرفته است، تا انتهای سال بهسازی این منطقه به اتمام خواهد رسید.

شاکری روش در رابطه میزان اعتبار لحاظ شده برای بحث ساماندهی این منطقه، ادامه داد: در مجموع حدود ۲۰ میلیارد تومان برای این محدوده در نظر گرفته ایم که بخشی از این اعتبارات به اقداماتی که اجرای آن با مشارکت مردم همراه بوده، اختصاص پیدا کرده است و هزینه کرد پیرامون آن وابسته به آن بوده که تا چه میزان مردم مشارکت و همراهی داشته باشند که ما به این امر بسیار خوشبین هستیم.

وی در رابطه با ساماندهی پروژه گود فخار مشهد، خاطرنشان کرد: گود فخاری واقع در منطقه پنج مشهد در حاشیه بولوار میرزا کوچک خان واقع شده که در گذشته به دلیل وجود کوره های آجر پزی در این منطقه خاکبرداری هایی صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد با بیان اینکه مردم این منطقه که بضاعت کافی برای تامین مسکن نداشتن در این گود ساکن شدند، تاکید کرد: مردم با ساخت واحدهای مسکونی در این گود، دشواری هایی را برای زندگی کردن در این محل به وجود آورند.

شاکری روش با بیان اینکه شهرداری مشهد در این منطقه مالکیت بر زمین های موجود ندارد، اضافه کرد: مالکیت زمین در این محدوده بر عهده اشخاص حقیقی است. پیگیری که در این رابطه انجام می شود این است که شهرداری جهت رفع مشکلات مردم بین ساکنین و مالکین عرصه گود فخار وفاقی را ایجاد کند که بخش عمده ای از اقدامات ما در این رابطه به خوبی مسیر خود را طی کرده است.

وی گفت: سعی بر آن داریم که یک سرمایه گذار اجتماعی را وارد کنیم تا یک همکاری چهارجانبه ( بین شهرداری، مردم، مالکان عرصه و سرمایه گذار) به وجود آوریم تا گود فخاز با اولویت اینکه خود ساکنان این منطقه بتوانند از مزیت سکونت در واحدهایی که در این محدوده ساخته خواهد شد از شرایط موجود خود خارج شود.
غزاله شهیدی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات