افتتاح 31 پروژه آبفای گیلان با اعتبار 275 میلیارد ریال در هفته دولت

افتتاح 31 پروژه آبفای گیلان با اعتبار 275 میلیارد ریال در هفته دولت

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدمحسن حسینی" مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با اشاره به لزوم اطلاع رسانی از فعالیت دستگاه‌های اجرایی در راستای اعتبارات تخصیصی دولت جهت اجرای پروژه‌ها افزود: شرکت آبفای گیلان با 31 پروژه قابل افتتاح و بهره برداری در حوزه آب و فاضلاب در سطح استان به استقبال هفته دولت خواهد رفت.
مدیرعامل شرکت آبفای گیلان، ارتقای تصفیه خانه‌های آب در شهرهای رشت، رودسر، صومعه سرا، شفت، کوچصفهان و گوراب زرمیخ را از اهم این پروژه‌ها دانست و افزود: این پروژه با استفاده از اعتبارات ملی به مبلغ 5 میلیارد ریال اجرا شد و فاز 2 آبرسانی به دوران محله چابکسر با لوله گذاری به‌طول 3500 متر و اعتبار 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی از دیگر پروژه های آماده بهره برداری در هفته دولت است.
وی همچنین با اشاره به اجرای شبکه جمع آوری فاضلاب فاز 2 مسکن مهر رشت و توسعه شبکه فاضلاب مناطق مختلف شهر رشت به طول 600 متر اظهار داشت: جمع آوری فاضلاب مسکن مهر از محل اعتبارات ملی به میزان 50 میلیارد ریال و پروژه جمع آوری و انتقال فاضلاب به تصفیه خانه فاضلاب شهر فومن به طول 438 متر نیز از همین محل به میزان 9 میلیارد ریال اجرا شد.
مدیرعامل آبفای گیلان ساخت ایستگاه پمپاژ واسط سایت آبرسانی صفرابسته، توسعه شبکه آبرسانی کلویر و نویر انزلی، تأمین آب آشامیدنی روستای کیاسه و حفر و تجهیز دو حلقه چاه در شهرستان رشت را از اهم پروژه های آبرسانی عنوان کرد و افزود: 28 هزار و 545 متر لوله گذاری و توسعه شبکه آب در سطح شهرستان‌های رشت، آستانه اشرفیه، تالش، رضوانشهر و لاهیجان انجام شد که در هفته دولت به بهره برداری می‌رسد.
وی همچنین نصب و راه اندازی سامانه الکترولیز نمک طعام را از دیگر پروژه های اجرایی هفته دولت اعلام کرد و گفت: این پروژه با استفاده از اعتبارات ملی به میزان یک میلیارد ریال در سیاهکل اجرا شد و بهسازی سیستم فیلتراسیون احمدسرگوراب شفت نیز از دیگر پروژه های قابل افتتاح این ایام است.
مدیرعامل آبفای گیلان، مجموع اعتبارات هزینه شده برای 21 پروژه را 275 میلیارد و 643 میلیون ریال اعلام کرد و یادآور شد: این پروژه‌ها از محل اعتبارات استانی، ملی و جاری تأمین اعتبار شده است.لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات