اصلاح 430 کیلومتر شبکه برای پایداری برق تابستان در هرمزگان

اصلاح 430 کیلومتر شبکه برای پایداری برق تابستان در هرمزگان

به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمید ساعدپناه" افزود: برای مقاوم سازی شبکه توزیع برق نیز 6 هزار و 544 پایه برق تعویض شد که نقش بسزایی در افزایش مقاومت شبکه در برابر فرسایش داشته است.
وی اضافه کرد: فرسودگی سریع شبکه و تاسیسات برق‌رسانی باعث شد سال گذشته 165 کیلومتر هادی شبکه فشار متوسط تعویض شود، ضمن اینکه برای جلوگیری از نوسان برق 200 دستگاه ترانسفورماتور افزایش قدرت داده شده و 30 دستگاه ترانسفورماتور هم برای رفع نوسان نصب شد.
ساعدپناه اظهار داشت: حدود 70 درصد شبکه توزیع برق استان در نوار ساحلی و حاشیه دریا قرار دارد که از شرایط نامساعد اقلیمی منطقه تاثیر می‌پذیرد، برای جلوگیری از نشستن ذرات معلق بر روی مقره ها و خوردگی شبکه، شستشو و سرویس شبکه ها و تاسیسات بصورت مستمر انجام می شود. عملیات شستشوی شبکه‌ها هر ساله از اردیبهشت ماه آغاز و تا آبان ادامه دارد که در مناطق ساحلی برخی شبکه ها حتی دو مرتبه در ماه شستشو می‌شوند.
وی در ادامه گفت: اصلاح و بهینه سازی شبکه‌های توزیع طبق برنامه عملیاتی تدوین شده و مطابق با اعتبارات شرکت از مهرماه آغاز و تا پایان اردیبهشت ادامه دارد.
ساعدپناه اظهار داشت: در بهره برداری از شبکه‌ها و تاسیسات، پست‌ها به صورت مداوم سرویس شده و شبکه نیز با استفاده از دوربین‌های ترموویژن پایش و نقاط سست شبکه شناسایی و بدون اعمال خاموشی به روش خط گرم اصلاح می‌شود.
وی همچنین گفت: از ابتدای امسال در مناطق کوهستانی حاجی آباد، رودان، بشاگرد و جاسک شاهد بارش های شدید همراه با طوفان و رعد و برق بودیم که منجر به خسارت دیدن شبکه و قطعی برق شد، اما با پیش بینی وقوع بارش ها در این مناطق و آمادگی نیروهای عملیاتی، خسارت ها در سریعترین زمان برطرف شد و شبکه به حالت پایدار بازگشت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات