وسایل گرمایشی مدارس استاندارد شده‌اند

وسایل گرمایشی مدارس استاندارد شده‌اند

http://www.bananews.ir/وزیر آموزش و پرورش با اشاره به حادثه آتش‌سوزی اخیر در چابهار گفت: تمام وسایل گرمایشی مدارس را استاندارد کرده‌ایم اما بروز برخی حوادث به خاطر بی‌دقتی است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش امروز در حاشیه نخستین همایش ملی «آموزش در ایران ۱۴۰۴» که در سالن‌های همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به پرسشی در خصوص حادثه اخیر آتش‌سوزی در یکی از دبیرستان‌های چابهار گفت: باید تمام توان خود را در مراقبت از دانش‌آموزان به کار بگیریم اما مراقبت‌ها هیچ‌وقت ۱۰۰ درصد زمینه بروز حوادث را از بین نمی‌برد.

وی افزود: ۱۰۰ هزار مدرسه در کشور داریم که ممکن است در هر گوشه‌ای از آنها اتفاقی بیفتد اما باید تمام توان خود را در رابطه با مراقبت‌ها به کار گیریم.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: در زمینه وسایل گرمایشی، دو سال است که نوع وسیله گرمایشی مناسب را برای مدارس تعریف کرده‌ایم و امکانات لازم در این زمینه را نیز فراهم کرده‌ایم؛ امسال هم ۴۵ درصد اعتبارات تاکنون به مدارس ابلاغ شده است و تمام وسایل گرمایشی از جمله بخاری‌ها را استاندارد کرده‌ایم بنابراین اگر به طور ناخودآگاه اتفاقی می‌افتد، به خاطر بی‌دقتی است.

وی همچنین درباره چگونگی اجرایی شدن نظام «۳،۳،۶» اظهار داشت: برای این کار کمیته‌ای تشکیل داده‌ایم تا شرایط و نیازهای این موضوع را بررسی کنیم و ببینیم چه اقداماتی لازم است که بعد از تکمیل برنامه‌ریزی‌ها، اعلام عمومی خواهیم کرد.

 

 

    نظرات