هر گونه افزایش کرایه تاکسی در شیراز غیر قانونی است

هر گونه افزایش کرایه تاکسی در شیراز غیر قانونی است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود حسن شاهی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: هر گونه افزایش کرایه تاکسی در شیراز، غیر قانونی است و همچنان نرخ کرایه به ازای هر کورس ۸۰۰ تومان است.
وی با بیان اینکه طرح پیشنهادی سازمان تاکسیرانی پس از تایید شورای اسلامی شهر شیراز به فرمانداری ارسال شده است، گفت: بر اساس بررسی‌های کارشناسی صورت گرفته مواردی از این طرح نیاز به اصلاح دارد و مجدداً به شورا ارجاع داده شده است.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز با اشاره به اینکه افزایش نرخ کرایه پس از تایید فرمانداری و با نصب برچسب قیمت بر روی تاکسی‌ها صورت می‌گیرد افزود: افزایش کرایه تنها پس از تایید قابل دریافت است و رانندگان به هیچ عنوان حق دریافت مبلغی مازاد بر کرایه معین شده را ندارند.
حسن شاهی با یادآوری اینکه در گذشته نیز کرایه ۸۰۰ تومانی به بهانه نبود پول خرد ۱,۰۰۰ تومان در هر کورس توسط رانندگان دریافت می‌شد تاکید کرد: شهروندان گرامی می‌توانند با اطمینان از پیگیری جدی کمیته انضباطی تاکسیرانی هرگونه تخلفی را به شماره ۱۳۷ اعلام کنند.
وی با بیان اینکه جلسات کمیته انضباطی بر اساس درخواست شاکی، با حضور شهروند شاکی یا بدون حضور وی بصورت جدی برگزار می‌شود افزود: متاسفانه بسیاری از شهروندان در این مواقع اقدام به گزارش تخلفات نمی‌کنند و همین امر به عادی سازی تخلف کمک می‌کند.
رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز با تاکید بر این نکته که اصلی ترین بازرسان این سازمان خود شهروندان هستند تصریح کرد: سامانه ۱۳۷ بصورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی است.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات