شروع عملیات نصب دریچه ها و تجهیزات هیدرومکانیکال سد نم رود

مجری طرح ساختمان سد نم رود از شروع عملیات نصب دریچه ها و تجهیزات هیدرومکانیکال سد مذکور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "عادل ساعدی" با بیان این مطلب اظهار کرد: با پیگیری های مستمر صورت گرفته توسط طرح سد نم رود و رفع موانع قراردادی و فنی، دریچه های سرویس و اضطراری تونل تحتانی و همچنین جرثقیل بالای شفت قائم سد نم رود با مشارکت مشاور و از طریق پیمانکار طرح تامین و به کارگاه سد نم رود حمل و عملیات نصب آن ها در تونل تحتانی و شفت قائم شروع گردید.

وی افزود: با توجه به نوسانات قیمت ها و مشکلات قراردادی بوجودآمده، تامین و نصب دریچه ها و تجهیزات یاد شده با موانع و مشکلات عدیده ای مواجه و در مسیر بحرانی قرارگرفته بود که خوشبختانه با تمهیدات انجام شده موانع رفع وعملیات نصب آغاز شد.

ساعدی خاطر نشان کرد: همچنین با توجه به آبگیری مخزن سد، نصب دریچه ها و تجهیزات مذکور به دلیل وجود جریان آب در داخل تونل با تمهیدات خاصی در حال اجرا می باشد که در نوع خود منحصر به فرد تلقی می گردد.

گفتنی است، سد نم رود بر روی رودخانه حبله رود در ۱۴۰ کیلومتری شرق تهران، ۱۸ کیلومتری شمال غربی شهر فیروزکوه و دو کیلومتری پایین دست روستای سله بن قرار دارد . عملیات اجرایی این سد از سال ۸۴ آغاز و تاکنون بدنه سد ۹۵ درصد و تجهیزات هیدرومکانیکال ۸۰ درصد پیشرفت داشته است. پیش بینی می شود، انجام عملیات بدنه و هیدرومکانیکال تا انتهای سال جاری به پایان برسد.لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات