استقبال از ماه محرم در کاشان با اجرای بیش از 10 برنامه فرهنگی

استقبال از ماه محرم در کاشان با اجرای بیش از 10 برنامه فرهنگی

مهدی فخرئی در گفتگو با برنامه #صبح_سیلک افزود: برگزاری هفدهمین سوگواره هنر در ساحت عاشورا برنامه خاص دیگری است که امسال باتوجه به بهره‌برداری از پروژه بهسازی خیابان میرعماد و ضرورت اجرای برنامه‌ها در فضای باز در این محور تاریخی فرهنگی اجرا می‌شود.

◽️وی با اشاره به تولیدات این سازمان در بخش فضای مجازی با شعار هر خانه یک حسینیه اضافه کرد: فرهنگسراهای این سازمان به صورت گسترده در این ماه به اجرای برنامه‌هایی مثل محتشم‌خوانی، اجرای موسیقی زنده عاشورایی و شعرخوانی می‌پردازند که به صورت زنده در شبکه های اجتماعی سازمان مانند اینستاگرام انتشار پیدا می‌کند.

◽️مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تصریح کرد: علاوه بر تهیه و تولید محتوای چند رسانه‌ای با موضوع سبک زندگی اسلامی، در برنامه‌های فرهنگی ویژه ماه محرم امسال تولید پادکست‌های عاشورایی با موضوعاتی مثل بدعت‌ها، خرافات و تحریف‌ها نیز مورد توجه قرار گرفته است.

◽️فخرئی نقش استفاده از تبلیغات محیطی خلاقانه و چندبعدی در انتقال بهتر مفاهیم انقلابی و حماسی به مخاطب را مهم ارزیابی کرد و گفت: امسال علاوه بر اکران تبلیغات محیطی حجمی با موضوع گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به کشور، قرار است همزمان با ایام ماه محرم تابلوهای حجمی ویژه این ماه در معابر و میادین مهم شهر به نمایش درآید.

◽️وی اجرای پروژه‌های بدیعی مثل شهرنگاره و اکران تبلیغات محیطی حجمی با موضوع گرامیداشت 26 مردادماه سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی را یادآور شد و تبیین کرد:  پروژه شهرنگاره، مجموعه عکس‌هایی است که از نگاه دوربین هنرمند پیشکسوت عکاس مرتضی شریف کاشانی روایتگر لحظه خاطره انگیز ورود آزادگان کاشانی به دیار خود است.

◽️فخرئی در ادامه از تدوین تقویم سال 99 سازمان فرهنگی و انتشار آن جهت بهره‌برداری عموم در فضای شبکه های اجتماعی خبر داد و گفت: رویکرد 6 ماهه دوم سال این سازمان بنا به مناسبت‌های مختلف و محدودیت های همزیستی با ویروس کرونا در سرفصل های فرهنگی، ورزشی، مدیریت شهری و اجتماعی برنامه ریزی شده است.

◽️وی افزود: در مردادماه و شهریورماه سال جاری با توجه به برگزاری جشنواره زیست بانو مباحث آموزشی مدیریت شهری مثل بازیافت و پسماند به صورت مجازی ارائه می‌شود.

◽️فخرئی اضافه کرد: برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی گرامیداشت 31 شهریورماه بعنوان هفته دفاع مقدس در کنار موضوعات اجتماعی مانند سواد رسانه‌ای، جوانان، فرزندپروری و موضوعات ورزشی مانند ترویج فرهنگ پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری، تغذیه و رژیم‌های مناسب غذایی و... همراه با مباحث مدیریت شهری مانند ایمنی، محیط زیست، ترافیک، بحران، مصرف انرژی از دیگر رویکردهای آموزشی این سازمان در شش ماهه دوم سال است.

◽️مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برنامه‌های جاری فرهنگسراهای این سازمان در مردادماه را تأکید و اذعان کرد: برنامه شهر زندگی یکی از برنامه‌های فرهنگسراهای این سازمان با موضوع خانواده در فضای مجازی با توجه به محدودیت‌های جاری است که شهروندان هر دوشنبه در ارتباط زنده اینستاگرامی به بیان سوالات و درخواست‌های خود از کارشناسان خبره می‌پردازند.

◽️به گفته فخرئی اجرای کهن خوانی، پخش زنده اینستاگرامی اجرای موسیقی سنتی در آمفی تئاتر آب انبار تاریخی دارکوب بدون تماشاچی، اجرای شب شعر، برگزاری مسابقات خلاق محور، جشنواره رادیویی پیوند ماندگار و... بخشی از برنامه‌های تیر و مردادماه این سازمان در فضای مجازی با توجه به محدودیت‌های برگزاری برنامه‌ها بصورت حضوری بوده است.

◽️وی ممنوعیت برگزاری ورزش‌های همگانی از سوی ستاد مقابله با کرونا را تاکید کرد و یادآور شد: مجموعه‌های ورزشی شهربانو و مهربانو دارای امکانات مختلفی مثل پیست دوچرخه سواری، اسکیت، تنیس روی میز و... با رعایت پروتکل های بهداشتی و تعمیر و نگه داری مستمر تاسیسات آن جهت استفاده بانوان بدون محدودیت فعال است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کاشان

  منبع خبر

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان

  شهرداری کاشان یک شهرداری در شهر کاشان می باشد

   نظرات