امروز تعامل افزونتر و تلاش بيشتر مديران شهري مورد انتظار است

امروز تعامل افزونتر و تلاش بيشتر مديران شهري مورد انتظار است

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي شهر ساري شمشيربند در اين نشست طي سخناني بر ضرورت فضاسازي مناسب براي ايام سوگواري سالار شهيدان كربلا در سطح شهر تاكيد كرد و گفت : شهرداري هاي مناطق بايد با بكارگيري امكانات و نيروهاي لازم و بنحوي سازمان يافته اين كار را انجام دهند .

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري در ادامه پيرامون اتفاقات اخير در شورا و شهرداري تصريح كرد : اين اتفاق مربوط به همه ماست چون همه در يك كشتي نشسته ايم و لذا نبايد نسبت به آن بي تفاوت باشيم بلكه بايد درسي براي همه ما باشد و مراقب همديگر باشيم .

وي افزود : اخلاق اسلامي ايجاب مي كند نسبت به همديگر احساس مسئوليت كنيم . كلكم راع و كلكم مسئول عن رعيته . پس به هم تذكر بدهيم و امر به معروف و نهي از منكر كنيم خصوصا كه در دهه امر به معروف و نهي از منكر بسر ميبريم هرچند انجام اين فريضه نبايد در اين دهه خلاصه شود بلكه همواره بايد بدان پايبند و عامل باشيم .

شمشيربند خاطر نشان كرد : اتفاقات جاري مربوط به شوراي تنها يا شهرداري تنها نيست بلكه مربوط به هردو ميباشد . اگرچه شورا در حال حاضر حدنصاب ندارد ولي كارها بايد با همكاري و جديت دنبال شود .

وي تاكيد كرد : در نامه هاي جداگانه اي كه به اعضاي محترم شورا و شهردار محترم نوشتم تاكيد كردم كه همكاران بنده كار نظارتي خود را با جديت انجام دهند و شهرداري نيز حسب برنامه پيوست بودجه كه به تصويب شوراي شهر و تاييد هيات محترم تطبيق رسيده عمل نمايد و در مجموع مديران شهري اعم از اعضاي شورا و مديران شهرداري با تعامل افزونتر و تلاش بيشتر نگذارند وقفه و خللي در كار شهر و شهروندان ايجاد شود .

رئيس شوراي اسلامي شهر ساري با بيان اينكه همكاران بنده با دغدغه مندي بر اين ضرورتها واقفند و نياز به تذكر من نيست اضافه كرد : با حضور مستمر اعضاي شورا در صحنه و تدابير شهردار محترم ، مجموعه شهرداري با اهتمام مضاعف پاسخگوي شهروندان خواهد بود .

وي بر لزوم تكريم ارباب رجوع در واحدها ، مناطق و سازمانهاي شهرداري تاكيد كرد و اظهار داشت : بنده از طرف خودم و همكارانم قول ميدهم كه بيش از گذشته در كنار مديران شهرداري باشيم و با نظارت و حمايت خود به پيشبرد امور كمك كنيم .

شمشيربند با تاكيد بر اينكه طرحهاي شهرداري بايد كارشناسي و توام با آينده نگري باشد در خصوص آسفالت معابر شهر گفت : مردم انتظار برپايي نهضت در انجام آسفالت را دارند و لذا تاكيد ما اين هست كه عمليات آسفالت در همه نقاط شهر از جمله حاشيه و مناطق الحاقي سريعتر صورت گيرد .

وي افزود : مديران شهرداري مشكلات مردم را واقع بينانه ببينند و واقع بينانه در جهت رفع آن بكوشند چراكه ما نوكر مردم هستيم و هر مديري با اين رويكرد در خدمت شهروندان باشد بنده دستش را ميبوسم.

سيد علي آقاميري :

شرايط فوق العاده مديريت شهري بايد مديريت شود

عضو هيات رئيسه شوراي اسلامي شهر ساري نيز در اين جلسه به شرايط فوق العاده حادث شده براي شورا و شهرداري ساري اشاره و تاكيد كرد : اين شرايط بايد مديريت شود و اين مديريت برعهده همين جمع ميباشد لذا بنده اولا از اهتمام مديران شهرداري تشكر ميكنم و ثانيا بعنوان كسي كه از مردم راي گرفته ام خواهش ميكنم با برنامه ريزي و همكاري و تعامل ، بكوشند تا از اين مشكل عبور نماييم .

آقاميري افزود : تا زماني كه اين وضع به سامان برسد بايد تعامل مديران شهري قوي تر و ارتباطشان گسترده تر باشد .

وي يادآور شد : متاسفانه برخي رسانه ها در مورد وضع موجود مغرضانه قضاوت مي كنند  اما مجموعه بايد بگونه اي عمل نمايد كه در افكار عمومي انعكاس مثبت داشته باشد .

عضو شوراي اسلامي شهر ساري بر ضرورت حضور مستمر مديران شهري و پاسخگويي بهنگام به شهروندان تاكيد كرد و گفت : همكاران در سطح شهرداري ، شهرداريهاي مناطق و سازمانها نبايد پيشامد اخير را دستاويز كم كاري خود قرار دهند بلكه اكنون زمان تلاش مضاعف و مديريت مشكلات است .

وي خاطر نشان كرد : بنده حضور رياست محترم قوه قضائيه رسيدم و با رئيس محترم شورايعالي استانها هم ديدار داشتم . عزيزان بدنبال اين نيستند كه مشكلي براي شوراي شهر پيش بيايد . ما هم بايد بيشتر تلاش كنيم و بنظرم براي جلوگيري از بروز خلاء ، اين جلسات هماهنگي بايد استمرار داشته باشد .

آقاميري در پايان به ضرورت رعايت پروتكل هاي بهداشتي در ايام محرم كه مقام معظم رهبري نيز آنرا فصل الخطاب دانسته اند اشاره كرد و افزود : حال كه توفيق عزاداري مثل گذشته نيست در مهيا نمودن فضاي عمومي شهر بگونه اي كه شان ايام سوگواري امام حسين (ع) رعايت گردد ، تلاش بايسته صورت گيرد .

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر ساری

    منبع خبر

    شورای شهر ساری

    شورای شهر ساری یک شورای شهر در شهر ساری می باشد

      نظرات