در سال 98 تعداد 180 حلقـه چاه غیر مجاز پـر و مسلوب المنفعه گردیده...

مهندس اسماعیل افشاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان بمناسبت هفته دولت ، عملکرد یکساله حوزه کاری خود را تشریح نمود.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان،مهندس افشاری ضمن گرامیداشت یاد و خاطره  شهیدان رجایی و باهنر اظهار داشت: سدهای در دست بهره برداری شرکت ،3 سد تهم ،گلابر و کینه ورس می باشد و در حال حاضر احداث 4 سد بزرگ مشمپا،مراش ، بلوبین و تالوار نیز در دستور کار شرکت قرار دارد که این سدها ضمن تامین آب شرب شهرها و روستاهای مسیر، امکان تأمین بخشی از نیاز آبی صنایع مستقر در منطقه و کنترل سیلاب های رودخانه های محلی را فراهم خواهند ساخت.

وی با اشاره به پویش الف – ب - ایران ،ساخت و سازها و سازو کارها گفت:سد تالوار در راستای اهداف وزارت نیرو  و در قالب این پویش در بهمن ماه سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

دبیر شورای حفاظت استان:، به چاههای موجود در استان اشاره کرد و تصریح کرد: در سال 98 از 350حلقه چاه فاقد پـروانه تعداد 180 حلقـه پـر و مسلوب المنفعه گردیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان، در ادامه با بیان اینکه درسال 98 نصب 150 دستگاه کنتور حجمی و هوشمند بر روی چاه ها پیش بینی گردیده بود، اظهارداشت: این شرکت توانست 309 دستگاه کنتور بر روی چاهها  نصب نماید که این بیش از برنامه پیش بینی شده در سال 98 می باشد.

مهندس افشاری تخصیص آب بخشهای شرب ، خدمات و صنعت را درسال 98 از محل آب زیرزمینی 934.118 مترمکعب،از محل آب سطحی 294.000 مترمکعب و از محل پساب بمیزان 7.300.000 مترمکعب اعلام نمود.

این مقام مسئول، طول رودخانه های استان را 1400 کیلومتر دانست و تصریح کرد: مطالعات صورت گرفته جهت تعیین حد حریم و بستر و پهنه بندی سیل تاکنون 810 کیلو متر بوده و محدوده ساماندهی این رودخانه ها نیز تاکنون 42 کیلومتر می باشد.

افشاری، ادامه داد:از آبگیری طرحهای تغذیه مصنوعی نیز تا به امروز حدود 321 میلیون متر مکعب آب در آبخوانهای استان زنجان ذخیره گردیده است .

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات