مدیرعامل آبفا شیراز: با تکمیل خط دوم انتقال آب از سد درود زن میزان تأمین آب از منابع سطحی و زیرزمینی 50-50 خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز، بهمن بهروزی گفت: کلان‌شهر شیراز با جمعیتی بالغ‌بر 2 میلیون نفر، به دلیل قطب پزشکی، سومین شهر مذهبی ایران و نیز آب‌وهوای مطلوب بسیار مهاجرپذیر است و به‌طور متوسط سالیانه 25000 مشترک به شیراز اضافه می‌شود.

این مقام مسئول افزود: با تکمیل طرح آب‌رسانی خط دوم سد درود زن 3000 لیتر در ثانیه آب وارد مدار می‌شود که از این میزان 500 لیتر برای صدرا و 2500 لیتر برای شیراز در نظر گرفته‌شده است.

بهروزی با قدردانی از پیگیری مسئولین برای تحویل فاز اول خط دوم سد درود زن گفت: با ورود این خط 750 لیتر بر ثانیه وارد مدار شده است.

مدیرعامل آبفا شیراز با اشاره به افزایش 14 درصدی مصرف آب نسبت به سال گذشته به دلیل شیوع کرونا گفت: در کلان‌شهر شیراز 1700 لیتر بر ثانیه کمبود آب وجود داشت که با حفر، تجهیز و بهسازی چاه‌ها 360 لیتر و اجرای فاز یک خط دوم 750 لیتر بر ثانیه جبران شده است.

بهروزی افزود: در شیراز 4600 کیلومتر شبکه آب اجراشده که از این میزان حدود 650 کیلومتر شبکه فرسوده وجود دارد که بیشتر در مرکز شهر است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد:100 درصد فروش انشعاب‌ها برای اصلاح و توسعه شبکه‌ها هزینه می‌شود.

بهروزی به مصرف 30 درصدی آب توسط کولرهای آبی اشاره کرد و گفت: استفاده غیراصولی از پمپ توسط برخی شهروندان، کنتور خراب، نشتی کولرها و انشعاب‌های غیرمجاز از مشکلاتی است که با آنان دست‌به‌گریبان هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شهر صدرا اشاره کرد و گفت: برای تأمین آب در تابستان تدابیری چون اضافه شدن 2 حلقه چاه، در نظر گرفتن 150 لیتر بر ثانیه آب خط دوم سد درود زن و نیز ساخت و اجرای مخازن ذخیره آب اندیشیده ‌شده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب شیراز

  منبع خبر

  شرکت آب و فاضلاب شیراز

  شرکت آب و فاضلاب شیراز

  شرکت آب و فاضلاب شیراز یک شرکت در شهر شیراز می باشد

   نظرات