آغاز لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه کن

سرپرست امور منابع آب شهرستان ری از لایروبی و افزایش ظرفیت آبگذری رودخانه کن، در محدوده روستاهای جهان آباد و تبائین در حوزه عملکرد شهرستان ری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "حسن زحمتکش" با اعلام این مطلب اظهار کرد: رودخانه کن، در محدوده روستاهای جهان آباد و تبائین از سوی امور منابع آب به عنوان نقاط حادثه خیز در مواقع بحران سیلاب اعلام و معرفی شده است که با توجه به حساسیت موضوع و در جهت افزایش آبگذری رودخانه و عبور ایمن سیلاب احتمالی نسبت به لایروبی و پاکسازی بستر رودخانه با همکاری شورای بخش کهریزک و با بکارگیری یک دستگاه لودر و ۷ دستگاه کامیون اقدام شد .

زحمتکش در ادامه تصریح کرد: با توجه به تغییر الگوی رسوب دهی رودخانه و افزایش بار رسوبی در این محدوده و همچنین تقاطع رودخانه با دو سازه هندسی غیراصولی، پاکسازی و لایروبی این محدوده از اهمیت و ضرورت بسیار بالایی برخوردار است.

وی با بیان اینکه طبق پیش بینی ها قبل از شروع بارندگی ها و نامساعد شدن شرایط حدوداً ۵ کیلومتر از مسیر رودخانه لایروبی می شود، افزود: این اقدام موجب ایجاد بستر مناسبی جهت جریان آب در زمان سیلاب می گردد و  از بروز خطرات احتمالی در وقوع سیل کاسته می­ شود.

سرپرست امور منابع آب شهرستان ری در پایان خاطر نشان کرد: رصد و پایش تمامی رودخانه های واقع در محدوده عملیات این امور در راستای عبور ایمن سیلاب های احتمالی توسط مامورین مربوطه صورت می پذیرد و این موضوع تا ظرفیت کامل و رفع بحران از منطقه ادامه خواهد داشت و از طرف اکیپ گشت و بازرسی امور منابع آب شهرستان ری پیگیری خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات