بهره‌برداری از طرح آبرسانی به 2 روستای شهرستان نجف آباد اصفهان

بهره‌برداری از طرح آبرسانی به 2 روستای شهرستان نجف آباد اصفهان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هاشم امینی" مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان در مراسم  بهره‌برداری از پروژه آبرسانی به روستاهای رحمت آباد و فیلور شهرستان نجف آباد که با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد برگزار شد، گفت: با اتصال شبکه توزیع آب این روستاها به طرح آبرسانی اصفهان بزرگ، آب شرب جمعیتی بالغ بر 3 هزار و 800 نفر از اهالی این روستاها از نظر کمی و کیفی به‌طور قابل ملاحظه‌ای ارتقا می‌یابد.
امینی با بیان اینکه این اقدام از آثار مثبت یکپارچه‌سازی آب و فاضلاب شهری و روستایی است، افزود: با تحت پوشش قرار گرفتن روستاهای رحمت آباد و فیلور در طرح آبرسانی اصفهان بزرگ، آب شرب ساکنان این منطقه به صورت پایدار تامین می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تا قبل از اجرای این پروژه آب این دو روستا از طریق دو حلقه چاه با دبی 17 لیتر بر ثانیه تامین می‌شد، عنوان کرد: آب شرب مورد نیاز این منطقه 47 لیتر در ثانیه بوده است که با اجرای این پروژه مشکل افت فشار و بعضا قطعی آب شرب ساکنان این دو روستا مرتفع شد.
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان افزود: با بهره برداری از طرح آبرسانی به روستاهای رحمت آباد و فیلور بیش از 1150 مشترک از آب باکیفیت بهره‌مند می‌شوند.
وی گفت: طول شبکه توزیع آب این روستاها بیش از 13 کیلومتر است که با رقمی معادل 5 میلیارد ریال اتصالات این شبکه توزیع به طرح آبرسانی اصفهان بزرگ صورت گرفت.
امینی در خصوص اجرای شبکه فاضلاب در این دو روستا افزود: درصدد هستیم با مشارکت دهیاران و بخشداران، اجرای شبکه فاضلاب برخی از روستاها که در مجاورت شهرها قرار دارند را در دستور کار قرار دهیم.
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان اعلام کرد: در هفته دولت 17 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 318 میلیارد تومان، با بیش از 400 کیلومتر لوله گذاری آب و فاضلاب در 93 شهر و بیش از 900 روستا در سطح استان به بهره برداری می‌رسد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات