تسریع در پاسخگویی به شهروندان با تقویت تعامل  ...

تسریع در پاسخگویی به شهروندان با تقویت تعامل ...

تسریع در پاسخگویی به شهروندان با تقویت تعامل مدیریت شهری و سازمان نظام مهندسی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در نشست مشترک با جمعی از فعالان سازمان نظام مهندسی با بیان اینکه شورای پنجم، مجموعه نظام مهندسی را مجموعه‌ای پیشرو و همسو با خود می‌داند، اظهارکرد: مهندس توانایی حل مساله را دارد و با تکیه بر نگاه راهبردی خود می‌توانند برای گره‌گشایی و حل هر مشکلی چاره‌اندیشی کند.

وی با تاکید بر اینکه جامعه مهندسی، جامعه محترمی است، گفت: ما در نظام شهری و شهرداری نسبت به اصلاح فرآیندها تعصبی نداریم؛ در هر مجموعه‌ای افراد خادم بسیاری حضور دارند که دلسوزانه مشغول خدمت‌رسانی هستند ولی اقلیتی متخلف نیز در هر مجموعه‌ای پیدا می‌شوند.

وی افزود: در نظام مهندسی هم بدنه‌ای زحمتکش و خدوم حضور دارند و کوتاهی و هنجارشکنی ‌عده‌ای قلیل و انگشت‌شمار را نباید به حساب تمام مجموعه گذاشت.

رئیس شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: مدیریت شهری اعم از شورای شهر و شهرداری با سازمان نظام مهندسی باید در فضایی همسو و تعاملی باشند.

حیدری با بیان اینکه نظام مهندسی در موضوع اصلاح و تعدیل عوارض های ساختمانی هیچ فضاسازی را انجام نداد، هیچ فشاری را از سمت این سازمان حس نکردیم و فضاسازی‌های انجام شده توسط عده‌ای قلیل صورت گرفت، گفت: سهم شهرداری از ساخت‌وسازهای شهری کمتر از 7 درصد است؛ ما نمی‌توانیم حق شهر را نادیده بگیریم.

وی افزود: شورای پنجم از فضای نقد و گفتگو استقبال می‌کند و امیدواریم در سایه تعامل و همراهی بتوانیم موجب تسهیل و تسریع در فرآیند پاسخگویی به شهروندان شویم چراکه متاسفانه نظام ارجاع و بحث‌های مربوط به این حوزه با برخی مشکلات مواجه است؛ زیبنده نیست که شهروندان ما زمان طولانی را برای دریافت پروانه صرف کنند.

فعالان سازمان نظام مهندسی ساختمان نیز با بیان اینکه بخشی از ساخت‌وساز و عمرانی شهر به این سازمان برمی‌گردد، گفتند: یکی از مهمترین موضوعات در بحث ساخت و ساز، توجه به صلاحیت سازندگان است؛ سازندگان بسیاری هستند که فاقد این صلاحیت بوده و درصدد هستند کیفیت ساخت‌وساز را فدای دریافت سودهای هنگفت کنند.
آنها با تاکید بر لزوم و استمرار برگزاری جلسات مشترک با اعضای شورای شهر و مدیران شهری به دلیل زنجیروار بودن مسائل و مشکلات و لزوم چاره‌اندیشی برای حل آنها، خاطرنشان کردند: بخش زیادی از نظام مدیریت شهری وابسته به ساخت‌وساز است و تعاملات گسترده‌ای بین نظام مهندسی و شهرداری وجود دارد.

فعالان سازمان نظام مهندسی همچنین گفتند: متاسفانه نسبت به برخی افراد درستکار و متخصص، کلماتی استفاده می‌شوند که زیبنده نیست و در این خصوص باید بیشتر توجه شود.

سیدمسعود ریاضی، عضو هیات رئیسه و نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر مشهد هم در حاشیه این جلسه گفت: نظام مهندسی استان خراسان رضوی با 37 هزار عضو، بزرگترین سمن استان را تشکیل می‌دهد؛ در کشور نیز نظام مهندسی کشور بزرگترین سمن کشور محسوب می‌شود.
ریاضی، نظام مهندسی را یکی از سمن‌های فرهیخته و تحصیل‌کرده سطح کشور دانست و افزود: در شورای شهر، از ظرفیت های تخصصی این مجموعه باید به نفع مردم استفاده کنیم و این کار را همچون گذشته انجام خواهیم داد.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر، 3 عضو از مجموع 15 عضو شورای شهر مشهد، عضو سازمان نظام مهندسی هستند و در آینده نیز هر کمکی از آنها برآید، به نفع شهروندان، با استفاده از ظرفیت‌‍‌های مجموعه انجام خواهند داد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات