86 درصد برق پیک تابستان توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین شده است/ آمادگی 98 درصدی واحدهای حرارتی در روزهای اوج مصرف

86 درصد برق پیک تابستان توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین شده است/ آمادگی 98 درصدی واحدهای حرارتی در روزهای اوج مصرف

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در سی‌ویکمین جلسه شورای معاونان شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به گذر موفق از پیک مصرف برق تابستان، گفت:‌ رکورد پیک برق تابستان امسال روز 31 تیرماه با رقمی بالغ بر 58 هزار و 254 مگاوات شکسته شده که حدود 50 هزار و 853 مگاوات از این رقم توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از 86 درصد برق مورد نیاز دوران پیک مصرف توسط نیروگاه‌های حرارتی تامین شده است، ادامه داد: این نیروگاه‌ها در پیک تابستان امسال با آمادگی 98 درصدی در مدار تولید بودند؛ این مهم در حالی است که متوسط جهانی این رقم حدود 95 درصد است.
طرزطلب با اشاره به افزایش 11 درصدی تولید نیروگاه‌های حرارتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: از ابتدای سال تا نیمه مردادماه بیش از 140 میلیارد کیلووات ساعت انرژی در نیروگاه‌های کشور تولید شده است که سهم نیروگاه‌های حرارتی از این رقم حدود 127 میلیارد کیلووات ساعت بوده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی یادآور شد: سال گذشته در این بازه زمانی حدود 114 میلیارد کیلووات ساعت در نیروگاه‌های حرارتی تولید شده بود که با تمهیدات صورت گرفته در این مدت شاهد افزایش 12 میلیارد کیلووات ساعتی تولید این واحدها در سال جهش تولید بوده‌ایم.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون 577 واحد تولید برق حرارتی در کشور احداث شده است، عنوان کرد: در حال حاضر ظرفیت نامی نیروگاه‌های حرارتی کشور به 67 هزار و 735 مگاوات رسیده است که حدود 67.5 درصد از این ظرفیت در اختیار بخش خصوصی است.
طرزطلب با اشاره به تلاش بی‌وقفه 11 هزار نفر از پرسنل نیروگاه‌ها برای تامین برق پایدار پیک تابستان امسال، گفت: با اقدامات صورت گرفته در این مدت بیش از یک هزار و 600 مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی برای اوج بار 99 وارد مدار شده است.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: بر اساس ارزیابی صورت گرفته ‌برای پیک تابستان امسال 120 مگاوات افزایش توان عملی نیروگاه‌ها و 200 مگاوات رفع محدودیت‌های تولید واحدهای بخار صورت گرفته است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات