اهتمام مدیران شهری برای بازسازی بافت‌های فرسوده

اهتمام مدیران شهری برای بازسازی بافت‌های فرسوده

www.BanaNews.irشهردار کرج از اهتمام ویژه مدیران شهری برای بازسازی بافت‌های فرسوده در این کلانشهر خبر داد و گفت: در این زمینه شهروندان نیز باید تشویق شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از پایگاه خبری شهرداری، سیدعلی آقازاده با اعلام این خبر اظهار داشت: در حال حاضر ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده در کرج وجود دارد که باید با اهتمام ویژه مدیران شهری، اقدامات لازم برای بازسازی بافت‌های فرسوده در این کلانشهر انجام شود.

وی افزود: در ماده ۳۰ و ۳۱ قانون پنجم توسعه کشور، مقرر شده است که سالی ۱۰ درصد بافت فرسوده باید در استان‌ها و کلانشهرها بازسازی شود.

این مسئول عنوان کرد: با توجه به وجود ۶۸۰ هکتار بافت فرسوده در کرج، طبق قانون پنجم توسعه باید سالانه ۱۰ درصد بافت فرسوده معادل ۶۸ هکتار در کرج بازسازی و نوسازی شود.

آقازاده خواستار توجه بیشتر مسئولان مربوطه به تسهیل در صدور مجوز و ارائه تسهیلات بافت‌های فرسوده شد و بیان کرد: در حال حاضر استان البرز در بخش نوسازی و بازسازی بافت‌های فرسوده در سطح کشور دارای رتبه سی و یکم است.

شهردار کلانشهر کرج اعلام کرد: در این زمینه شهرداری کرج طبق برنامه‌ریزی، ابزارهای تشویقی و ارائه تسهیلاتی را برای شهروندان پیش‌بینی کرده است تا برای بازسازی بافت‌های فرسوده خود تشویق شوند.

وی گفت: در این راستا لایحه مربوطه از سوی شهرداری تنظیم و به شورای اسلامی شهر ارسال شده است که در صورت موافقت و تأیید اعضای شورا، به صورت آزمایشی میزان بخشودگی عوارض بافت‌های فرسوده در کرج از ۵۰ درصد به ۸۰ درصد افزایش می‌یابد.

این مسئول اظهار داشت: در صورت تصویب شورای اسلامی شهر، از شهروندانی که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند، حمایت ویژه خواهد شد.

آقازاده ادامه داد: بازسازی بافت‌های فرسوده نیازمند عزم ملی و اراده جمعی شهروندان و مشارکت آنها است که نسبت به این مهم و موانع و چالش‌های پیشرو آگاه شوند.

شهردار کرج افزود: شهرداری تمامی اهتمام و تلاش خود را دارد تا شهروندانی که اقدام به بازسازی و نوسازی بافت فرسوده خود دارند، با مشکل مواجه نشوند.

وی گفت: در این راستا مقرر شد که صدور پروانه‌های ساختمانی برای بافت‌های فرسوده خارج از روال اداری و با حداقل زمان ممکن در مناطق مختلف شهرداری انجام شود.

این مسئول عنوان کرد: تلاش شده در هر منطقه شهرداری در حوزه شهرسازی یک کارشناس مسئول جهت رسیدگی به پرونده متقاضیان بازسازی بافت‌های فرسوده حضور داشته باشد.

این مسئول اظهار داشت: امید می‌رود که با حمایت‌های ویژه اعضای شورای شهر و تسهیلات دولت مبنی بر ارائه وام و مصوبات شورای شهر در حوزه حمایت از بافت‌های فرسوده با مشارکت مردم و براساس برنامه پنجم توسعه کشور، بتوانیم در حوزه بافت‌های فرسوده اقدامات مطلوبی را انجام دهیم.

 

 

    نظرات