دبیرخانه دائمی کمیته HSE به مازندران واگذار شد/ رونمایی از شبکه مهندسی مازندران

دبیرخانه دائمی کمیته HSE به مازندران واگذار شد/ رونمایی از شبکه مهندسی مازندران


رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران از انتخاب این استان به عنوان دبیرخانه دائمی کمیته HSE توسط وزارت راه و شهرسازی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران, مهندس سیف الله علی نیا در مراسم رونمایی و آغاز ثبت نام دومین  کنفرانس‌ملی HSE به میزبانی مازندران در جمع خبرنگاران گفت : با توجه به سوابق موثر سازمان مازندران در آموزش مهندسین و استادکاران و کارگران ماهر  در عرصه ساخت و ساز ، این استان از سوی وزارت راه و شهرسازی بعنوان دبیرخانه دائمی کمیته HSE انتخاب شد.

وی با اشاره به برگزاری موفق اولین همایش در سال ۹۶ در استان مازندران ، برگزاری این همایش را با توجه به شیوع بیماری کرونا بصورت مجازی عنوان کرد و افزود : ۶۰ تا ۷۰ درصد آمار حوادث  ناشی از کار مربوط به بخش کارگری است که آمار بالایی هست، ضمن اینکه این آمار در بخش ساختمان بسیار قابل توجه هست اما خوشبختانه در سالهای گذشته روند نزولی داشته است.

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی کشور, نجات یک انسان را درآموزه دینی ما‌نجات یک جامعه دانست و گفت: حتی اگر برگزاری این این همایش جان یک انسان را نجات دهد ، می تواند باارزش باشد.

امین اموال شورای مرکزی نظام مهندسی کشور، اجرایی شدن مبحث دوزادهم مقررات ملی ساختمان را یکی از اهداف این همایش بر شمرد و افزود: ساماندهی پسماندها ، نخاله های ساختمانی و لزوم رعایت موارد بهداشتی در کارگاههای ساختمانی از دیگر اهداف این همایش ملی است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان مازندران در پایان ضمن تشکر از مدیر کل و همکاران‌ اداره کل راه و شهرسازی و هیات مدیره وشورای سیاست گذاری  و کمیته اجرایی وصدا وسیما و اصحاب رسانه از آنها خواست تا با پوشش کامل خبری این همایش به برگزاری هرچه مطلوب تر آن کمک کنند.

در ادامه  مدیر کل راه وشهرسازی استان مازندران با اشاره به جایگاه مهم این استان و اینکه خواستگاه‌ کل کشور است، ضرورت اجرای مقررات ملی درهمه ابعاد و به ویژه در بخش ایمنی و بهداشت ومحیط زیست را بسیار با اهمیت دانست واظهار داشت: انتخاب مازندران به عنوان دبیر خانه دائمی hse نشان از موفقیت استان در این حوزه دارد.

وی، استفاده ازمصالح نوین و استاندارد با رویکرد حفظ مسائل زیست محیطی را خواستار شدند و در ادامه خانم دکتر مهری مسئول کمیته اجرایی گزارشی از فعالیت این کمیته ارائه کردند.

رونمایی از شبکه مهندسی مازندران

خبر دیگر اینکه اعضای هیات مدیره سازمان مازندران در جلسه هیات مدیره از شبکه مهندسی مازندران رونمایی کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان مازندران، مهندس سیف الله علی نیا رییس سازمان نظام مهندسی مازندران ،  راه اندازی این مجموعه رسانه ای را یکی از گامهای بلند سازمان مازندران در راستای شفافیت ، اطلاع رسانی و آموزش دانست و گفت : در این مجموعه علاوه بر تولید محتوای آموزشی مورد نیاز مهندسین ،  گفت و گوهای صنفی ، پاسخگویی آنلاین روسای ادارات و کارشناسان ، پرسش و پاسخ اعضای هیات مدیره و ارائه گزارشات هفتگی و ماهانه فعالیتهای سازمان انجام خواهد شد.

عضو شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان, ایجاد ارتباط مستقیم میان هیات مدیره  با اعضا را از دیگر اهداف شبکه مهندسی مازندران بر شمرد و اظهارداشت: پویایی هر مجموعه  جز با همفکری و استفاده از خرد جمعی میسر نبوده و این مجموعه خبری تلاشی از سوی سازمان نظام مازندران برای برقراری ارتباط دوسویه با اعضاست تا علاوه بر تلاش برای رفع معضلات و مشکلات احتمالی مهندسین ، ارتباطات دائمی موثر میان اعضا با هیات مدیره برقرار گردد .

وی در پایان زحمات مجموعه روابط عمومی و مشاور رسانه ای‌ سازمان در راستای گسترش فعالیتهای خبری را فرصتی مناسب برای اطلاع رسانی اقدامات سازمان برای اعضا و عموم مردم دانست.
لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

  سازمان نظام مهندسی ساختمان شورای مرکزی

   نظرات