شناسایی بیش از 5 هزار فقره انشعاب غیرمجاز آب

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی آبفا شیراز،  مدیر دفتر در آمد شرکت آب و فاضلاب شیراز شناسایی و جمع‌آوری انشعابات غیرمجاز آب و برخورد با متخلفان را در راستای محقق شدن عدالت اجتماعی اعلام کرد و گفت: وجود انشعابات غیرمجاز هزینه‌های جاری شرکت‌های آب و فاضلاب را افزایش می دهد و در کنار خسارت‌های مالی، با هدر رفت حجم زیادی از آب شرب ؛ ارائه خدمات مطلوب به مشترکین را با مشکلات جدی مواجه می‌کند.

ساسان سلیمانی افزود: اکیپ‌های شناسایی و قطع انشعابات غیرمجاز از ابتدای سال جاری در آبفا شیراز تشکیل‌شده و با فعالیت مستمر این اکیپ‌ها تاکنون بیش از 5100 فقره انشعاب غیرمجاز شناسایی‌شده است.

مدیر دفتر در آمد آبفا شیراز خاطرنشان کرد: کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود  و افزایش آب بدون درآمد ، با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را با اتصال غیر استاندارد در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعابات غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.

وی از تداوم شناسایی انشعابات غیرمجاز آب به مجاز در شیراز خبر داد و تصریح کرد: بر اساس جدول زمان‌بندی باوجود شیوع ویروس کرونا و شناسایی انشعابات غیرمجاز، تاکنون حدود 3230 فقره در چهار منطقه و شهر صدرا به مجاز تبدیل شده  اما با توجه حساسیت این مسئله تاکنون 5110 فقره شناسایی انشعاب غیرمجاز انجام‌شده است.

سلیمانی با اشاره به این مطلب که بیشترین انشعابات غیرمجاز شرکت مربوط به شهرک‌های اقماری و حاشیه نشین بوده که اخیراً به شیراز الحاق شده است ابراز داشت: عدم زیرساخت مناسب، وجود انشعاب های غیرمجاز آب به تعداد زیاد، نصب مستقیم پمپ بر روی شیر، شبکه معیوب و غیر استاندارد، هدر رفت بسیار زیاد و پرت آب و نیز عدم وجود مخزن از مشکلات آب‌رسانی به این روستاها بود.

وی اظهار کرد: با برخورد جدی با انشعابات غیرمجاز، بخشی از مشکل کم‌آبی مرتفع می‌شود.

مدیر دفتر در آمد آبفا شیراز ابراز داشت:  از شهروندان خواست تا هرگونه تخلف انشعاب آب و فاضلاب را از طریق سامانه (۱۲۲) شرکت آب و فاضلاب اطلاع‌رسانی کنند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت آب و فاضلاب شیراز

    منبع خبر

    شرکت آب و فاضلاب شیراز

    شرکت آب و فاضلاب شیراز

    شرکت آب و فاضلاب شیراز یک شرکت در شهر شیراز می باشد

      نظرات