شیراز به سمت تبدیل به شهر ملی دوچرخه خیز برداشته است

شیراز به سمت تبدیل به شهر ملی دوچرخه خیز برداشته است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، سولماز دهقانی در بازدید از مرکز مانیتورینگ دوچرخه‌های اشتراکی، استقبال شهروندان از این شیوه حمل و نقلی در شیراز را مناسب ارزیابی و اضافه کرد: از ۲۷ آذرماه ۹۸ سال گذشته تا ابتدای شهریور ماه امسال ۱۹۶هزار و ۴۰۹ سفر توسط این دوچرخه‌ها انجام شده و تعداد سفرهای روزانه به ۱۸۰۰ سفر رسیده است.
دهقانی خاطرنشان کرد: آمارها نشان می‌دهد در این بازه زمانی از ۷۵ هزار و ۶۸۶ کاربر ثبت‌نام کرده، ۳۲ هزار و ۵۰۸ کاربر از سفر با دوچرخه اشتراکی بهره برده‌اند و متوسط زمان هر سفر نیز ۲۸ دقیقه بوده است.
این عضو شورای اسلامی شهر شیراز اضافه کرد: با توجه به شرایط ویژه کرونا تعداد دوچرخه‌های اشتراکی فعال شده در شیراز اکنون ۱۸۰۰ دستگاه است که یکی از راه‌های ایمن برای حمل‌ونقل مسافر درون شهری محسوب می‌شود.
دهقانی تک سرنشین بودن و عدم استفاده از وجه نقد در پرداخت کرایه را از مهمترین مزایای این طرح دانست و افزود: علاوه بر این استفاده از شیوه حمل‌ونقل با دوچرخه سبب کاهش آلودگی هوا و ضامن سلامت شهروندان است.
این عضو شورای شهر شیراز گفت: در دو الی سه ماه آینده کاربران IOS نیز امکان دریافت اپلیکیشن دوچرخه‌های اشتراکی را خواهند داشت.
دهقانی با تاکید بر اینکه امروزه در بسیاری از شهرهای توسعه یافته به کارگیری متدهای حمل‌ونقلی پاک در دستور کار قرار گرفته و استفاده از دوچرخه و اسکوتر از اولویت‌های مدیریت شهری است، اضافه کرد: از آنجا که شهر شیراز از جمله کلانشهرهای با هوای پاک محسوب می‌شود حفظ این وضعیت از مهمترین دستور کارهای مدیریت شهری است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات