بازدید فرماندار نمین از مخازن آب روستاهای ۵ گانه آبرسانی نمین و...

فرماندار نمین با حضور نماینده مجری طرح آبرسانی نمین و عنبران و رئیس اداره منابع آب نمین از مخازن آب روستاهای ۵ گانه آبرسانی نمین و عنبران بازدید کرد.

فرماندار نمین در این بازدید ضمن ابراز رضایت از پیشرفت پروژه آبرسانی نمین عنبران گفت: ۵ روستای مجتمع وحدت در فصل گرما با کمبود آب مواجه هستند و نیاز اساسی برای تامین آب در این روستاها احساس می شود که برای به نتیجه رسیدن این پروژه آمادگی هرگونه همکاری را دارم.

مهندس عاطف ناصری افزود: اجرای طرح آبرسانی نمین وعنبران از اهمیت زیادی برخوردار است و باید در اولین مرحله 6.5 کیلومتر از خط لوله انتقال، اجرا شود تا کل خط به اتمام برسد و به تبع آن انتقال آب از روستای گللو تا شهر نمین و عنبران و روستاهای ۵ گانه انجام شود.

نماینده مجری طرح آبرسانی نمین و عنبران نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از نحوه آبرسانی به ۵ روستای مجتمع وحدت گفت : اجرای این طرح با جدیت در اولویت اول در دستور کار است و در این راستا حدود 5.8 کیلومتر لوله خریداری شده وارد کارگاه شده و حدود ۴ کیلومتر از این لوله در مسیر ریسه شده و ۲ کیلومتر هم از این خط انتقال اجرا شده است و در اولویت دوم این خط به طول 4.5 کیلومتر از منبع ورودی شهر عنبران به منبع انتهایی شهر متصل خواهد شد تا آبرسانی با ظرفیت بیشتر انجام گیرد که به پیمانکار برای اجرا ابلاغ شده است .

مهندس حسن کروبیان افزود: برای این ۵ روستا 15.8 لیتر در ثانیه آب در افق۱۴۲۵ در نظر گرفته شده است که از مخزن جید برای سه روستای جید، میرزانق و میناباد و از مخزن ابتدایی عنبران برای دو روستای گلشن و عنبران علیا آبرسانی خواهد شد.

وی تصریح کرد: سال گذشته که فاز اول این طرح تکمیل و تحویل آب و فاضلاب شهرستان نمین شد تا امروز خوشبختانه در خصوص تامین آب در منطقه مشکلی ایجاد نشده است .

نماینده مجری طرح آبرسانی نمین و عنبران در پایان اظهار داشت: طرح آبرسانی نمین و عنبران با هدف تامین آب شرب مطمئن و پایدار شهرستان نمین و عنبران و ۵ روستا‌ی مجتمع وحدت با نیاز آبی ۱۶۷ لیتر در ثانیه تا افق ۱۴۲۵ به طول ۲۵کیلومتردر حال اجراست.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات