بهره برداری از بوستان ۵.۸ هکتاری بانوان تا پایان سال جاری

بهره برداری از بوستان ۵.۸ هکتاری بانوان تا پایان سال جاری

بهره برداری از بوستان ۵.۸ هکتاری بانوان تا پایان سال جاری

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی، امروز و در حاشیه بازدید رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی شورای اسلامی شهر مشهد، از مراحل احداث بوستان بانوان باغ وکیل آباد اظهار کرد: در طرح توسعه باغ بزرگ وکیل آباد با توجه به شرایط توپوگرافی موجود در این باغ، ۶ پهنه در نظر گرفته شده که بوستان بانوان یکی از این پهنه ها است.
وی افزود: بوستان بانوان وکیل آباد، در فضایی به وسعت بیش ۵.۸ هکتار در حال اجرا است و پس از بهره برداری به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد طبیعی و طراحی همسو با طبیعت، یکی از زیباترین و مجهزترین فضاهای اختصاصی بانوان در کلانشهر مشهد خواهد بود.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: زمین‌های ورزشی روباز، مجموعه ورزشی و تفریحی سرپوشیده، مسیر دوچرخه سواری، مسیر سلامت، مسیر پیاده روی، آمفی تئاتر و... از جمله فضاهای در نظر گرفته شده برای این بوستان است.
یعقوبی تصریح کرد: استفاده از ظرفیت درختان کهنسال، توپوگرافی و گونه‌های موجود و عناصر طبیعی و بومی در فضا سازی و منظر آرایی بوستان بانوان وکیل‌آباد، این بوستان را به نمونه ای منحصر به فرد در طراحی پارک های شهری تبدیل کرده است.
وی با اشاره به اینکه مسیری به طول تقریبی ۶۸۰ متر برای دوچرخه سواری بانوان در این بوستان ایجاد شده است، اضافه کرد: دو زمین تنیس و یک زمین چند منظوره روباز نیز به وسعت تقریبی دو هزار مترمربع در این بوستان احداث شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: بوستان بانوان وکیل آباد پس از بوستان ریحانه و بوستان حجاب، بزرگترین فضای اختصاص داده شده به بانوان در بوستان های مشهد است و بر اساس برنامه‌ریزی‌ های صورت گرفته تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
یعقوبی عنوان کرد: در حال حاضر ۱۱ بوستان ویژه بانوان طراحی و احداث شده و با بهره برداری از بوستان بانوان وکیل آباد تعداد این بوستان ها به عدد ۱۲ خواهد رسید و در تلاش هستیم با افزایش این فضاهای اختصاصی، گامی مناسب در راستای توجه به حقوق بانوان شهر خود برداریم.
برآورده شدن نیازهای مادر و فرزند در بوستان بانوان وکیل آباد
همچنین بتول گندمی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در حاشیه این بازدید، با اشاره به اینکه بوستان بانوان وکیل آباد برای خدمت رسانی به اهالی مناطق ۹ ، ۱۰ ، ۱۱ و ۱۲ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهارکرد: خوشبختانه در بحث احداث بوستان بانوان وکیل آباد بخش هایی که به معاونت خدمات شهری واگذار شده بسیار خوب انجام شده و طراحی ها و برنامه ریزی ها به بهترین شکل صورت گرفته است.
وی افزود: در بحث تقسیم فضایی نیز به گونه‌ای طراحی شده که نیازهای مادر و فرزند به خوبی در این بوستان برآورده می شود.
گندمی بیان کرد: این پروژه بر اساس زمانبندی در وضعیت بسیار خوبی است و با توجه به قرارگیری در یکی از بوستان های قدیمی و تفرجگاهی مشهد می تواند از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شود.
مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات