19 کیلومتر از رودخانه‌های پر خطر هرمزگان ساماندهی و لایروبی شد

19 کیلومتر از رودخانه‌های پر خطر هرمزگان ساماندهی و لایروبی شد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "هوشنگ ملایی"  اظهار کرد: در هفته دولت 10 پروژه با اعتبار 40 میلیارد و 675 میلیون ریال به بهره‌برداری رسید و کلنگ سه پروژه دیگر با اعتبار 585 میلیارد ریال نیز به زمین زده شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان با بیان اینکه پروژه‌ها در مجموع زمینه اشتغال بیش از 390 نفر را فراهم خواهد کرد، عنوان کرد: ساماندهی رودخانه در شهرستان‌های بندرعباس، حاجی‌آباد، میناب، بندرلنگه، رودان و پارسیان انجام شد.

ملایی با بیان اینکه قانون‌گذار این اجازه را به وزارت نیرو داده است که در صورت کمبود اعتبار، برای لایروبی و ساماندهی رودخانه‌ها از ظرفیت مصالح درون خود رودخانه‌ها استفاده کند، تصریح کرد: کلنگ دو پروژه ساماندهی و کنترل سیلاب در رودخانه‌های جاماش و جلابی از طریق استفاده از بند "و" تبصره هشت قانون بودجه سال 99 با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال به زمین زده شد.

وی تشریح کرد: پنج هزار کیلومتر از رودخانه‌های استان هرمزگان در نزدیکی مراکز حساس جمعیتی قرار دارند که 2 هزار و 500 کیلومتر از آن‌ها در اولویت ساماندهی قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان هرمزگان اظهار کرد: طی دو سال گذشته مطالعات هزار و 500 کیلومتر از این رودخانه‌های مهم به اتمام رسیده است و قرارداد انجام مطالعات 2 هزار و 600  هکتار دیگر نیز منعقد شده که پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 1400 مطالعات تمام رودخانه‌های مهم و نزدیک مراکز جمعیتی هرمزگان را به اتمام برسانیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات