افزایش ۹۰ بوستان در مشهد/ احداث ۵۰ بوستان در مناطق و محلات کم ...

افزایش ۹۰ بوستان در مشهد/ احداث ۵۰ بوستان در مناطق و محلات کم ...

افزایش ۹۰ بوستان در مشهد/ احداث ۵۰ بوستان در مناطق و محلات کم برخوردار شهر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با بیان این مطلب اظهار کرد: براساس آمارها، مساحت فضای سبز در پایان سال ۹۵، چهار هزار و ۳۶۰ هکتار بود که این میزان با تلاش همکاران حوزه معاونت خدمات شهری در حال حاضر به پنج هزار و ۶۴۱ هکتار رسیده است.
وی با بیان اینکه در سه سال گذشته، شاهد توسعه یک هزار و ۲۸۱ هکتاری فضای سبز در کلانشهر مشهد بوده ایم، افزود: از کل فضای سبز موجود در شهر مشهد، ۲۳ درصد در سه سال اخیر احداث شده است.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: تعداد کل بوستان های مشهد از ۵۷۵ بوستان در سال ۹۶ به ۶۶۵ بوستان در سال جاری افزایش یافته است.
یعقوبی خاطرنشان کرد: در این مدت شاهد افزایش ۹۰ بوستان در شهر مشهد بوده‌ ایم که از این تعداد ۵۰ بوستان در مناطق و محلات کم برخوردار شهر احداث شده است.
وی با اشاره به بهره برداری هفت بوستان در منطقه سه شهرداری، اضافه کرد: مراحل احداث بوستان مهر مادر ۱۷ در این منطقه تا پایان آبان ماه سال جاری به اتمام می ‌رسد.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون هفت پروژه در منطقه سه به پایان رسیده که شامل بوستان دروی ۱/۶، بوستان شهرک مهرگان، بوستان خطی شهید میرزایی (صد متری)، احداث بوستان دروی هفت، بوستان خطی دروی ۵/۱ و ۵/۲، احداث بوستان نظام دوست، تجهیز بوستان بهار در حوزه بانوان است.
یعقوبی با اشاره بر لزوم توسعه فضای سبز و احداث بوستان های محله‌ ای و منطقه‌ ای با اولویت مناطق و محلات کم برخوردار، تاکید کرد: هدف مدیریت شهری مشهد حفظ و توسعه متوازن فضای سبز در تمامی نقاط شهر است و در تلاش هستیم با گسترش بوستان های شهری در مناطق حاشیه ای و کم برخوردار شهر مشهد این توازن به طور مطلوبی برقرار کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات