عملیات اجرایی احداث فضای شهری بابا کوهی آغاز شد

عملیات اجرایی احداث فضای شهری بابا کوهی آغاز شد

مهندس اسکندرپور شهردار شیراز در حاشیه کلنگ زنی این پروژه گفت: همکاری با ارتش برای اجرای پروژه احداث فضای شهری بابا کوهی باعث افتخار است. همچنین فرمانده ارشد آجا در فارس و کهکیلویه و بویراحمد پیشنهاد احیای باغتخت را به شهرداری داده اند و از رویکرد تعاملی امیر رضایی سپاسگزاری می کنم.
شهردار منطقه سه شیراز نیز در این آیین از احداث فضای شهری باباکوهی با حفظ دید آرامگاه باباکوهی خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مسعود طهماسبی گفت: احداث پروژه فضای شهری باباکوهی از پروژه های شاخص این منطقه است که فاز اول از بلوار آزادی تا بلوار جمهوری می باشد و فاز دوم‌ آن با احداث پل سبز بر روی محور بلوار جمهوری و ارتباط با مجموعه باباکوهی اجرا می شود.
شهردار منطقه سه شیراز با اشاره به اینکه این پروژه با در پیش گرفتن رویکرد اجتماعی، فرهنگی احداث می شود و منطبق بر رویکرد اکولوژیک محیط است، اضافه کرد: این پروژه در فضایی به مساحت ۱۳ هزار متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اجرا می شود که شامل ۶۰۰ متر مسیر دوچرخه سواری، فضای سبز و نورپردازی است و تلاش داریم طی مدت زمان ۹ ماه آن را به بهره برداری برسانیم.
وی ایجاد ورودی و محل اتصال بین طبیعت و شهر و ارتفاعات آرامگاه باباکوهی، توسعه فضای سبز شهری، افزایش سرزندگی، تقویت روابط اجتماعی، ایجاد محیط مناسب گردشگری را از اهداف احداث پروژه فضای شهری باباکوهی عنوان کرد.
مهندس طهماسبی اضافه کرد: شهرداری منطقه سه طی هشت ماهه گذشته بیش از ۲۰ پروژه فضای شهری را طراحی کرده است که همزمان با این آیین سه پروژه آن کلنگ زنی خواهد شد و مابقی پروژه ها به چرخه کلنگ زنی و افتتاح خواهد رسید.
شهردار منطقه ۳ شیراز خاطرنشان کرد: پروژه هایی که در سطح این منطقه اجرایی می شود، با نگاهی متوازن  اجرایی می شود که این موضوع نشان از توزیع عدالت در مناطق شهری می باشد چرا که براساس اعلام نظر شهردار شیراز، منطقه سه حساس ترین منطقه شهری است.
وی با اشاره به برخی از پروژه های در حال اجرای شهرداری منطقه سه شیراز افزود: اتصال شهرک سعدی به کمربندی شرق شیراز، ساماندهی محور خرامه، تعیین تکلیف خیابان حاج عزت، جا به جایی شبکه برق، تکمیل و بهسازی آرامگاه سعدی و همچنین احداث ۱۰ پارک در سطح منطقه که اجرای آنها در دستور کار می باشد و در حال حاضر نیز ۳ پارک با پیشرفت فیزیکی بیش از ۴۰ درصد در حال اجراست  از پروژه های اجرایی منطقه سه است که با احداث این پارک ها سرانه فضای سبز این منطقه ۵ هکتار افزایش می یابد.
احداث پیست دوچرخه سواری به طول ۳ کیلومتر در ارتفاعات کوهستان نور با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی که در دهه فجر به بهره برداری می‌رسد و طراحی بیست فضای شهری و احیای محور عرفان، پیاده رو سازی و اجرای ده ها پروژه خرد و کلان در منطقه از دیگر پروژه هایی بود که مهندس طهماسبی به آن اشاره کرد.
بر اساس این گزارش، عملیات فضای شهری باباکوهی با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان واقع در خیابان باباکوهی حدفاصل بولوار آزادی تا بولوار جمهوری اجرا می شود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات