شهروندان خودروهای دودزا را به ۱۳۷ معرفی کنند/ نصب ۱۰۰ ایستگاه و ...

شهروندان خودروهای دودزا را به ۱۳۷ معرفی کنند/ نصب ۱۰۰ ایستگاه و ...

شهروندان خودروهای دودزا را به ۱۳۷ معرفی کنند/ نصب ۱۰۰ ایستگاه و دستگاه سنجش انواع آلاینده ها در مشهد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمد پذیرا که در ادامه نهضت پاسخگویی، با حضور در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷، پاسخگوی مستقیم سئوالات، انتقادات، پیشنهادها و درخواست های شهروندان بود، اظهار کرد: در حوزه خودروهای دودزا در سال جاری، تا کنون ۹ هزار و ۵۱۱ خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و سه هزار و ۱۶۸ خودرو نیز به دلیل دودزا بودن، اعمال قانون شده و دو هزار و ۹۳۷ خودرو نیز برای رفع نقص، به تعمیرگاه اعزام شده اند.
وی از شهروندان درخواست کرد برای مشارکت در این حوزه، با مشاهده خودروهای دودزا، در میان ناوگان حمل و نقل عمومی و چه در میان خودروهای شخصی، اطلاعات آن از طریق تماس با شماره سه رقمی ۱۳۷ و یا مراجعه به یکی از ۹ درگاه دیگر این مرکز مانند سایت و ایمیل، به ۱۳۷ اطلاع دهند تا در اسرع وقت، کارشناسان اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری، نسبت به مراجعه، اعمال قانون و انجام مراحل رفع نقص خودرو مذکور اقدام کنند.
پذیرا بیان کرد: در حوزه مبارزه با موش نیز، اقدامات موثری صورت گرفته است به گونه ای که از سه سال گذشته، ۶۰ کانون موجود در مشهد به ۱۱ کانون کاهش یافته است، از حدود یک سال و نیم گذشته تا کنون نیز، حدود پنج هزار و ۳۰۰ کیلو گرم انواع طعمه های موش در انواع طعم ها تهیه شده و در بین مناطق توزیع شده است، زیرا با موجود بسیار هوشمندی مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: برای استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، فراخوانی گذاشته ایم تا علاوه بر استفاده از طعمه برای مبارزه با موش، نسبت به تهیه اسپری عقیم کننده و همچنین از بین برنده موش ها نیز اقدام شود.
رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد در مورد سیاهه آلودگی هوای شهر مشهد نیز گفت: لایحه اقدامات اجرایی سیاهه آلودگی هوای مشهد برای تصویب به شورای شهر ارسال شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات