انعقاد تفاهم‌ نامه میان سازمان فاوا شهرداری مشهد و اداره پست

انعقاد تفاهم‌ نامه میان سازمان فاوا شهرداری مشهد و اداره پست

انعقاد تفاهم‌ نامه میان سازمان فاوا شهرداری مشهد و اداره پست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان با بیان این مطلب، اظهار کرد: این موافقت‌ نامه در راستای تحقق بند ۶۷ برنامه پنج‌ ساله ششم توسعه در خصوص تبادل الکترونیکی اطلاعات و پاسخگویی الکترونیکی به استعلام‌ های مورد نیاز دستگاه‌ های اجرایی میان طرفین به امضا رسید.
وی افزود: در نتیجه این همکاری، داده‌ های شهری مربوط به نشانی استاندارد، کدپستی و تلفن ثابت توسط پست در اختیار شهرداری قرار می‌ گیرد. همچنین لایه‌ های نقشه، اطلاعات پروانه ساخت و پایانکار، نامگذاری و تغییرات اسامی معابر و پلاک های ساختمان‌ ها توسط شهرداری به پست ارائه می‌ شود. هم‌ اکنون نیز شهروندان می‌ توانند کد پستی محل سکونت خود را به سادگی و به صورت رایگان با مراجعه به پایگاه اینترنتی sdi.mashhad.ir دریافت کنند.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد با اشاره به نتایج مثبت اشتراک‌ گذاری داده‌ های شهری میان سازمان‌ های مربوطه، بیان کرد: با این اقدام، مسئله مربوط به تعریف یک آدرس مشخص که مورد نیاز بسیاری از دستگاه‌ های اجرایی برای مراجعه به یک مکان جغرافیایی است، مرتفع می‌ شود.
رجائیان تصریح کرد: از این پس دستگاه‌ های اجرایی می‌ توانند از یک آدرس مشترک برای ارجاع به یک مکان جغرافیایی استفاده کنند. لازمه کاربرد چنین آدرس مشترکی، دسترسی به یک نقشه یکپارچه و به‌روز است؛ از این رو آخرین نقشه شهر مشهد در اختیار اداره پست قرار می‌ گیرد.
وی اضافه کرد: اقدام دیگر در این راستا این است که پس از اخذ پروانه ساختمانی برای یک ملک، اطلاعات مربوط به آن تحت یک سرویس الکترونیکی برای پست ارسال شده و پس از ثبت کد پستی برای ملک، اطلاعات مربوطه به شهرداری ارسال می‌ شود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در خصوص نحوه اجرای تفاهم‌ شکل‌ گرفته میان این سازمان و اداره پست خراسان رضوی، گفت: مدت اجرای این موافقت‌ نامه دو سال است که در صورت توافق طرفین، قابل تمدید خواهد بود و در طول این مدت، اطلاعات مورد نظر برای اشتراک‌گذاری، به کمک یک سامانه الکترونیکی و از طریق اینترنت تبادل خواهد شد.
رجائیان ادامه داد: یکپارچه سازی و انسجام مربوط به داده‌ های شهر و شهروندان و هماهنگی میان سازمان‌ های اجرایی مختلف، از ملزومات هوشمند سازی و تسهیل و تسریع ارائه خدمات به شهروندان به شمار می‌ رود که مدیریت شهری مشهد در سال‌ های اخیر اهتمام ویژه‌ ای در این زمینه داشته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات